Powrót

Aktualności drogowe

Dodatkowe przejście dla pieszych

Czytaj więcej...Czytaj więcej...
W okresie wakacji, wśród wielu realizowanych inwestycji drogowych, prowadziliśmy również roboty, na osiedlu Leśnym. Zrealizowaliśmy m.in. przebudowę ulicy 11 Listopada. Wykonawca ułożył nowe nawierzchnie jezdni. Wymienił krawężniki, które obniżył przy przejściach dla pieszych. Już wówczas ekipy remontowe oraz nasi inspektorzy nadzoru odbierali od Mieszkańców osiedla, sygnały z prośbą o wyznaczenia dodatkowego przejścia na pieszych. W lipcu trudno było jednoznacznie zapewnić o budowie. Byliśmy w samym środku sezonu remontowo-inwestycyjnego. Prowadziliśmy prace na wielu chodnikach i nawierzchniach bydgoskich jezdni.
Tym bardziej bardzo miło nam poinformować, że zgodnie z oczekiwaniami Mieszkańców rozpoczęliśmy budowę dodatkowego przejścia na osiedlu Leśnym. Przejście wybudujemy zgodnie ze wskazaniem na skrzyżowaniu ulic: 11 Listopada i Bukowej. Jak wcześniej ustaliliśmy z Mieszkańcami, opisywane zrealizujemy w jednym poziomie i bez progów zwalniających. Prace, zakończymy w połowie listopada.

Przejazd kolejowy na ul. Inwalidów otwarty

Czytaj więcej...Czytaj więcej...
Przejazd kolejowy pomiędzy ulicami Kamienną, a Inwalidów - OTWARTY. Jak informowaliśmy pod koniec września od: 01.10.2018r. do 08.10.2018r. firma Trakcja PRKiI S.A. prowadziła prace remontowe na przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów (stacja Bydgoszcz – Bielawy). W związku z tym, zamknęła przejazd kolejowy dla ruchu aut oraz pieszych. Wczoraj minął termin naprawy, a mimo to w godzinach przedpołudniowych przejazd w dalszym ciągu był zamknięty. Krótko przed szczytem popołudniowym, kolejarze przejazd otworzyli dla ruchu.

Modernizacje bydgoskich torowisk

Czytaj więcej...Czytaj więcej...
Bydgoszcz najprawdopodobniej znajduje się w ścisłej czołówce polskich miast, które z powodzeniem pozyskują środki europejskie i na potęgę inwestują je w niskoemisyjny transport szynowy.

Czytaj więcej...

Zmiany w ruchu w najbliższym czasie

Czytaj więcej...Czytaj więcej...
Realizujemy szereg robót drogowych na terenie miasta. Do nich dołączyli się również kolejarze. Trwające zmiany w organizacji w ruchu, jak również nowe zebraliśmy w tym miejscu i tak:
w dalszym ciągu jest zamknięty przejazd kolejowy pomiędzy ulicami Kamienną, a Inwalidów:

  • od dnia: 01.10.2018r. do 08.10.2018r. firma Trakcja PRKiI S.A. prowadzi prace remontowe na przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów (stacja Bydgoszcz – Bielawy). W związku z tym, zamknęła przejazd kolejowy dla ruchu aut oraz pieszych.

Na jezdni ulicy Kamiennej jadąc w kierunku Al. Kardynała Stefa na Wyszyńskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Inwalidów zamknięty jest pas do skrętu w prawo. W przeciwnym kierunku tzn. jadąc ulicą Kamienną w kierunku do Fordonu także na wysokości skrzyżowania z ul. Inwalidów z ruchu jest wyłączony pas umożliwiający skręt w lewo, prowadzący do przejazdu kolejowego, a następnie do ulicy Inwalidów.
Wykonawca prac proponuje objazd ulicami: Kamienną, Pod Wiaduktem, Konduktorską i Inwalidów. Natomiast od strony Fordonu objazd przygotował ulicami: Rejewskiego, Fordońską i Kamienną. Piesi w czasie prac kolejowych będą mogli przejść nad torowiskiem, tylko i wyłącznie przez kładkę.

Ponowne zmiany od 05.10. także na ul. Wojska Polskiego

Jak poinformował nas wykonawca ścieżki rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej - o8.10. zmotoryzowani będą mogli się spodziewać zakłóceń w płynności ruchu na ulicy Grunwaldzkiej w związku z budową dróg rowerowych. Wykonawca prac zaplanował tego dnia układanie warstw bitumicznych . Przygotowania rozpocznie w godzinach nocnych, około godziny czwartej spodziewa się dostawy masy na budowę i rozpocznie układanie warstwy wiążącej. Najprawdopodobniej roboty będzie prowadził jeszcze podczas szczytu porannego. Zakończenie układania masy zaplanował przed szczytem popołudniowym.