Powrót

Kup bilet przez telefon

tramwaj wodny

 

Informujemy, że z dniem 1 maja 2012 r. rozpoczyna się tegoroczny sezon żeglugowy Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Statki będą pływać na następujących liniach:

 

LINIA "SŁONECZNA"
LINIA "STAROMIEJSKA"

LINIA "SZLAKIEM ŚLUZ" kier. GWIAZDA

(od 01.06.2012r.)

LINIA "SZLAKIEM ŚLUZ" kier. WYSPA MŁYŃSKA

(od 01.06.2012r.)

Wyspa Młyńska Wyspa Młyńska Wyspa Młyńska Gwiazda
Dworzec Autobusowy WSG Astoria Okole
Tesco Astoria Jachcice Jachcice
Słoneczny Młyn Wyspa Młyńska Okole Astoria
Dworzec Autobusowy Gwiazda Wyspa Młyńska
Wyspa Młyńska

 

UWAGA !!!

W przypadku wystąpienia wysokiej wody lub innych przyczyn powodujących brak możliwości podpłynięcia do przystani WSG, przystań ta zostanie wyłączona z obsługi. Każdorazowo decyzje podejmuje Kapitan statku.

 

>>>SPRAWDŹ ZAREZERWOWANE REJSY<<<


Okres żeglugowy:

  • Linie Słoneczna i Staromiejska funkcjonują od 01.05.2012r do 16.09.2012r,
  • Linia Szlakiem śluz funkcjonuje od 01.06.2012r do 31.08.2012r.

Linie Słoneczna oraz Staromiejska obsługiwane są statkami o napędzie solarnym według rozkładów jazdy zamieszczonych na przystankach i na stronie internetowej, na trasie od przystanku Wyspa Młyńska do Tesco oraz Wyspa Młyńska do Astorii.

Linię Szlakiem śluz obsługuje zabytkowy tramwaj wodny m/s Bydgoszcz wykonując w piątki, soboty, niedziele i święta dwa rejsy.

Trasa Bydgoskiego Tramwaju Wodnego 

schemat trasy tramwaju wodnego - kliknij by powiększyćschemat trasy tramwaju wodnego - kliknij by powiększyćCennik opłat
LINIA
"SŁONECZNA"  "STAROMIEJSKA""SZLAKIEM ŚLUZ"
BILET ULGOWY 2,5 PLN 4,0 PLN
BILET NORMALNY 5,0 PLN 8,0 PLN

Opłata za przejazd na wybranym kierunku trasy obowiazuje do ostatniego przystanku określonego w rozkładzie jazdy zgodnie z obowiązujacym cennikiem. Bilety sprzedawane są na pokładzie statku.

Płynąc Szlakiem śluz od Wyspy Młyńskiej uiszczona opłata jest ważna zgodnie z przepisami taryfowymi do przystanku Gwiazda. Planując powrót tą linią należy kupić drugi bilet.


Jednostki obslugujące linię:

  • statek zabytkowy o napędzie motorowym m/s Bydgoszcz zabierający do 24 pasażerów(armator: Żegluga Bydgoska Sp. z o.o. w Bydgoszczy),
  • 2 statki o napędzie solarnym "Słonecznik" i "Slonecznik II" zabierające do 28 pasażerów(armator: MZK Sp. z o.o. w Bydgoszczy).

Slonecznik IISlonecznik II
Slonecznik ...
Slonecznik II Slonecznik II
SłonecznikSłonecznik
Słonecznik
Słonecznik Słonecznik
MS BydgoszczMS Bydgoszcz
MS Bydgoszc...
MS Bydgoszcz MS Bydgoszcz

 

Informacje na temat funkcjonowania Bydgoskiego Tramwaju Wodnego można uzyskać pod numerem telefonu 52 582 27 64 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rezerwacji rejsów - od 1.05.2012r. - (dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób, na trasę staromiejską lub słoneczną) można dokonać pod numerem telefonu 52 582 27 64 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zasady rezerwacji rejsów:

  • Rezerwacje rejsów na dni od poniedziałku do czwartku przyjmujemy do piątku(godz. 14.00) tygodnia poprzedzającego.
  • Rezerwacje rejsów na dni od piątku do niedzieli przyjmujemy do czwartku(godz. 14.00).