10_Piotr_TomasikPonownie 30.05.2013 r. mamy przyjemność zaprosić Wszystkich na przejażdżkę specjalną linią tramwajową nr 10. Dwa historyczne tramwaje będą kursowały, co 40 minut na trasie Bałtycka - Babia Wieś - Wilczak. Linia tramwajowa nr 10 będzie obsługiwana wagonami retro. W zależności od warunków pogodowych do obsługi linii nr 10 zostaną skierowane dwa z trzech posiadanych zabytkowych tramwajów: "Dziadek Herbrand" - wagon typu Herbrand z odkrytymi pomostami, "Czerwona eNka" - wagon typu 5N, kremowy Herbrand z zakrytymi pomostami.

 

 

 "Dziadkiem Herbrand" będziemy mogli podróżować tylko w słoneczny dzień, ze względu na odkryte pomosty. W przypadku, gdyby pogoda nie dopisała, na przystankach będzie można się spodziewać "Czerwonej eNki". Na linię wyjedzie także odrestaurowany przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne Sp. z o.o. w ubiegłym roku drugi, kremowy Herbrand, z zakrytymi pomostami.

Tramwaje na przystankach będą się zatrzymywały równo, co 40 minut w ciągu dnia. Pierwszy odjazd z pętli Bałtycka zaplanowano na godzinę 09:53, ostatni tramwaj odjedzie natomiast o godz. 17:13. Z pętli Wilczak tramwaje będą odjeżdżały od godz. 10:24 do 17:44. W tramwajach linii nr 10 będzie obowiązywała standardowa taryfa ZDMiKP. Bilety jednorazowe w cenie: 3,20 oraz ulgowy w cenie 1,60 zł będą kasowane dziurkaczem, przez obsługę konduktorską MZK, a tramwaj będzie prowadził motorniczy w tradycyjnym stroju. W tramwajach linii nr 10 będą obowiązywały również okresowe bilety sieciowe ZDMiKP. Honorowane będą także bilety czasowe (godzinny, dobowy, 5-dobowy, rodzinny) pod warunkiem wcześniejszego skasowania w innym środku transportu, z uwzględnieniem czasu ich ważności.

Tramwaje linii nr 10 będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach na swojej trasie przebiegu.

Nie pozostaje nic innego jak wsiąść do tramwaju, nie byle jakiego, i cieszyć się pięknem Naszego Miasta w maju! Serdecznie zapraszamy.