Aktualności

W centrum osiedla Jachcice przy ul. Czołgistów przygotowujemy się do budowy zatoki postojowej. Ułatwi ona parkowanie osobom korzystającym m.in. z apteki, przychodni i nowej biblioteki.

Zgodnie z przygotowanym projektem po południowej stronie ulicy  w rejonie przychodni i biblioteki powstanie  zatoka postojowa  i chodnik ułatwiający dojście do tych obiektów wraz z odwodnieniem.  Jedno miejsce zarezerwowane będzie dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Inwestycje trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Zakładamy, że po podpisaniu umowy z wykonawcą prace i odbiory zajmą około 3 miesięcy.

W tym roku na osiedlu Jachcice oddaliśmy do użytku w ramach pilotażowego programu  utwardzoną ażurowymi płytami ulicę Spadochroniarzy. W poprzednich latach wyremontowaliśmy również ulicę Saperów wraz z chodnikami.

Czytaj więcej...

W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu na ul. Fordońskiej spowodowanymi protestem mieszkańców, który został zaplanowany na środę (9 października) w godz. 16-17 zachęcamy wszystkie osoby podróżujące tą trasą  do wybrania tramwajów lub alternatywnych dróg łączących  Centrum z Fordonem.

Mieszkańcy Siernieczka, protest związany z uciążliwym sąsiedztwem firmy Remondis zaplanowali na środę 9 października. Polegać ma on na blokadzie ul. Fordońskiej w godzinach szczytu tj. 16-17.  Osoby, które w tych godzinach zamierzają poruszać się ul. Fordońską zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej – linii tramwajowych 3,5,7,10 lub wybierania alternatywnych dróg.

Ulicę Fordońską można ominąć korzystając z ulic:

  • Przemysłowej i Witebskiej
  • Inwalidów i Lewińskiego
  • Zamczysko, Pod Skarpą, Matki Teresy z Kalkuty

Na dojazd do Fordonu warto zarezerwować więcej czasu. Autobusy w razie konieczności będą również kierowane objazdami. Komunikat o utrudnieniach wyświetlany jest na tablicach zmiennej treści systemu ITS.

Warto wiedzieć

Miasto Bydgoszcz nie ma uprawnień do cofnięcia zgody na działalność firmie Remondis. Więcej informacji o działaniach podjętych przez miasto znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przedstawia schematy stałej organizacji ruchu dla Starego Rynku i ulic przyległych.

Uprzejmie informujemy, że od 19.11.2018r. na prośbę Wykonawcy robót w związku z realizacją zadania pn.:" Budowa ul. Ruczaj w Bydgoszczy" wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu która będzie polegała na zamknięciu dla ruchu pojazdów i pieszych ul. Ruczaj w Bydgoszczy. Możliwość dojścia dla pieszych będzie możliwa wyłącznie do posesji przy ul. Ruczaj oraz dojazd wyłącznie dla pojazdów budowy oraz służb miejskich. Dodatkowo w II etapie organizacji ruchu podczas prowadzenia prac drogowych przy skrzyżowaniu z ul. Dąbrowa powstaną utrudnienia polegające na zawężeniu jezdni ul. Dąbrowa do szerokości 2,75 m. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 15.12.2018r.

Strona 1 z 4