fot. Mateusz Machel

Informujemy, że z powodu poważnego uszkodzenia torowiska w wyniku ostatnich nawałnic, do odwołania wstrzymany jest ruch tramwajów linii nr 5 i 6 przez Babią Wieś. Tramwaje tych linii kierowane są na trasę czasowo zmienioną przez Most Pomorski, rondo Fordońskie i Dworzec Autobusowy.

W związku z tym zawieszone jest funkcjonowanie przystanków tramwajowych: Toruńska / Hala, Toruńska / Żupy, Babia Wieś, Zbożowy Rynek.

Od poniedziałku 20.07.2015 r. od godzin rannych przebieg linii "Za T8" z Kapuścisk do ronda Toruńskiego zostanie wydłużony przez ul. Toruńską, Bernardyńską do ronda Jagiellonów. Na czasowo wydłużonym odcinku trasy autobusy będą się zatrzymywać na wysokości przystanków tramwajowych.

Autobusy linii "Za T8" będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy - co ok. 15 minut w ciągu dnia oraz co ok. 20 minut w godzinach wieczornych.

Bilety z linii tramwajowych nr 5 i 6 zachowują ważność po przesiadce do linii zastępczej "Za T8" i odwrotnie.

Pracujemy nad możliwie najszybszym przywróceniem ruchu tramwajów na swoje trasy przez Babią Wieś. Uszkodzenia są poważne i ich naprawa może potrwać kilka dni. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.