andersaZ informacji przekazanych przez spółkę Tramwaj Fordon - informujemy, że dalsze etapy budowy linii tramwajowej do Fordonu wymagają kolejnej przebudowy ulicy Andersa.

W związku z tym, wykonawca robót planuje od dnia: 09.09.2014r do: 24.10.2014r. zamknięcie południowego pasa ul. Andersa na odcinku od ul. Brzechwy w kierunku ul. Kasztelańskiej. Ruch na ul. Andersa w opisywanym rejonie będzie poprowadzony dwukierunkowo z pierwszeństwem przejazdu.


UWAGA: Łącznik z kierunku ul. Sielskiej w kierunku ul. Andersa będzie wlotem podporządkowanym do ul. Andersa.


Nie będzie możliwości wjazdu z ul. Andersa w łącznik w kierunku ul. Brzechwy – objazd zostanie poprowadzony w kierunku ul. Skarżyńskiego. Ulice Brzechwy i Skarżyńskiego będą otwarte dla ruchu kołowego w obu kierunkach do ul. Pelplińskiej, jak i do ul. Fordońskiej. Z ulicy Skarżyńskiego nie będzie możliwości wjazdu w łącznik w kierunku Andersa, ponieważ będzie on jednokierunkowy od ul. Andersa w kierunku ul. Skarżyńskiego.

Komunikacja publiczna: autobusy linii 74 w obu kierunkach powrócą na wiadukt w ciągu ul. Brzechwy, natomiast autobusy linii 81 pojadą w obu kierunkach objazdem
przez ul. Andersena. W związku z tym, zawieszeniu ulegnie obsługa przystanków (w obu kierunkach) Andersa – Kleberga oraz Andersa – Wiadukt. Przystanki zastępcze usytuowane będą na ul. Andersena.

Prosimy o stosowanie się do nowego czasowego oznakowania.
Za powstałe utrudnienia w ruchu przepraszamy.