Tylko u nas na zdjęciach można zobaczyć rozległość i postęp prac przy budowie linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej. Roboty, wykonawca prowadzi dosłownie na wszystkich frontach. Równolegle prowadzimy prace na ulicy Wojska Polskiego, która po zakończeniu budowy linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej będzie stanowiła naturalną jej składową.

Zaczynając od dolnego trasu miasta, prace są prowadzone zarówno na rondzie Bernardyńskim, jak również w jego okolicy. Z wyspy centralnej ronda zniknęła niska roślinność oraz darnina. Teren został przygotowany do podniesienia. Warto przypomnieć, że rondo zostanie podniesione, a rondo Kujawskie obniżone.

Bern

Wycięta roślinność, zdjęta darnina w miejscu, w którym zostanie wybudowany prawoskręt na most Bernardyński.

Bern

Prace są również prowadzone na dojeździe od r. Jagiellonów do r. Bernardyńskiego. Dawne torowisko zdemontowane i wykonane tzw. korytowanie, czyli wykop pod podbudowę, na której zostaną ułożone nowe podkłady pod torowisko.

Bern

W kierunku do Babiej Wsi torowisko także zostało zdemontowane wraz ze słupami i trakcją tramwajową. Specjaliści usunęli również zieleń kolidującą z budową. W zamian, jak pisaliśmy wcześniej w artykule: "Pamiętamy i dbamy" wykonawca nasadzi blisko 1 000 innych roślin.

Bern

Roboty postępują wzdłuż prawego pasa ulicy Kujawskiej (zachodnia, zabudowana strona Kujawskiej). Wykonawca prowadzi roboty ziemne w ramach, których przebuduje całą infrastrukturę podziemną. Praca wre od r. Bernardyńskiego do ulicy Sierocej.

Bern
Bern
Bern

Na górnym tarasie miasta, systematycznie znika przejście podziemne.

Bern

Każdego dnia ekipy budowlane rozbijają kolejne fragmenty betonowej konstrukcji.

Bern

Roboty są także prowadzone w miejscu wcześniej wyburzonych kamienic pomiędzy ulicami, za r. Kujawskim w stronę wyjazdu na Poznań i Szczecin, Inowrocław.

Bern

Wraz z budową linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej w ramach innego zadania prowadzimy przebudowę torowiska w ulicy Wojska Polskiego.

Bern

Wojska Polskiego od centrum handlowego do ulicy Magnuszewskiej.

Bern