34

W czwartek (2 stycznia) udostępnimy dla ruchu samochodowego zbudowany od podstaw nowy wiadukt na ul. Armii Krajowej na jezdni w kierunku Gdańska. W pierwszych tygodniach nowego roku toczyć będą się prace wykończeniowe oraz przy zagospodarowaniu przyległego terenu.

Podstawowe prace udało się zrealizować w ciągu zaledwie 7 miesięcy. Największym wyzwaniem była realizacja zadania praktycznie bez wstrzymywania ruchu kolejowego. Otwarcie wiaduktu dla ruchu poprawi płynność ruchu na ulicach dojazdowych. Zakładamy też, że pozytywnie wpłynie na przejezdność skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Kamiennej. W pierwszych tygodniach nowego roku ruch będzie odbywał się jednym pasem ruchu. Przy sprzyjającej pogodzie kontynuowane będą prace wykończeniowe, przy zagospodarowaniu przyległego terenu oraz na łącznicy wjazdowej w ulicę Modrzewiową. Wykonawca dokończy m.in  budowę chodników i ścieżek rowerowych. Wszystkie prace zakończą się wczesną wiosną.

36

Rozbiórka starego wiaduktu i budowa nowego obiektu kosztuje ponad 20 mln zł. Stalowe elementy będą objęte długą, 15-letnią gwarancją na korozję. Warstwa ścieralna nawierzchni układana była rozściełaczem o szerokości dostosowanej do szerokości jezdni na obiekcie. To najlepszy sposób na to by jezdnie przez długi okres znajdowały się w bardzo dobrym stanie.

 

Wiadukt dla wszystkich

Nowy obiekt nie tylko pozwoli na bezpieczny przejazd samochodom. Zarezerwowaliśmy na nim również miejsce na ciąg pieszo-rowerowy. Pozwoli to pieszym i rowerzystom bezpiecznie dotrzeć do Lasu Gdańskiego. Częścią inwestycji jest kompleksowa przebudowa przejść dla pieszych wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej. Korygujemy też wlot w ulicę Modrzewiową.