Kontynuowane są roboty przy chodnikach, ścieżkach rowerowych oraz trwają dalsze prace na ulicach dojazdowych.

Modernizacja ul. Grunwaldzkiej to jedna z największych inwestycji drogowych w mieście. Na budowie tej prawie 5 km trasy, trwa obecnie montaż barier drogowych oraz oznakowania pionowego. Montowane jest oświetlenie  oraz wypełniane są ekrany akustyczne. Wykonawcy pozostało jeszcze w niektórych miejscach układanie nawierzchni, krawężników oraz dalsze prace na ulicach dojazdowych. W obrębie realizowanej inwestycji rozpoczęto nasadzenia drzew i krzewów oraz przygotowanie terenu pod nowe trawniki. Prowadzone są też dalsze roboty przy ciągach pieszo-rowerowych.

ROB 8084

ROB 8068

ROB 8169

ROB 8265

ROB 8188

ROB 8252

 

Przypominamy, że nowa trasa na granicy miasta połączy się z rondem turbinowym, co pozwoli skomunikować miasto z przyszłą drogą ekspresową na węźle Bydgoszcz Zachód (Pawłówek),


Dzięki przebudowie ul. Grunwaldzkiej szybciej dojedziemy do trasy S5, zminimalizujemy korki w tej części miasta a autobusy korzystając z buspasa, szybciej dojadą do centrum. Dodatkowo rowerzyści zyskają nową i bezpieczną drogę rowerową, która umnożliwi im wygodny i bezpośredni dojazd z Osowej Góry do centrum i na Stare Miasto. Na trasie zastosowanych zostanie też wiele elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych. 
Inwestycja dofinansowania jest ze środków Unii Europejskiej.