Drukuj

geant-0Mniejszy ruch sprzyja sprawnej budowie dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej oraz wokół placu Poznańskiego. Do tej pory wykonanych zostało już 75% wszystkich prac. 

W ramach zadania powstaje infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego obejmująca całą ulicę Kruszwicką oraz rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej.

Większość dróg dla rowerów zostało już wybudowanych. Na placu Poznańskim nadal wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Kierowcy w tym miejscu powinni zachować szczególną ostrożność.

By ułatwić natomiast rowerzystom dojazd do najniżej położonej części placu, powstał odcinek trasy rowerowej po północnej stronie ul. Poznańskiej (do przejścia na wysokości ul. Chwytowo). Takie rozwiązanie to między innymi wynik konsultacji z mieszkańcami.
 
geant-2Obecnie Wykonawca prowadzi większość prac na wysokości centrum handlowego. W przedmiotowym miejscu została już ułożona podbudowa chodników i drogi rowerowej. Trwają prace brukarskie, energetyczne, oświetleniowe, teletechniczne, ziemne i kanalizacyjne. Kierowcy w tym miejscu mogą spodziewać się zwężenia drogi i ograniczeń prędkości. W połowie czerwca rozpocznie się budowa muru oporowego na ul. Szubińskiej oraz peronu autobusowego w kierunku osiedla Błonie.

W ramach realizowanego zadaniu przebudowywane są: oświetlenie uliczne, urządzenia energetyczne, sygnalizacja świetlna i urządzenia systemu ITS , sieci wodociągowe oraz rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Prace zakończą się w połowie wakacji.
Koszt zadania to blisko 9 mln zł.

geant-3 geant-444