JAg-1Trwa remont kolejnego odcinka ul. Jagiellońskiej od ronda Fordońskiego w stronę ul. Łużyckiej. Wcześniej prowadzone były prace przy torowisku. Doświetliliśmy też wszystkie przejścia bez sygnalizacji.
Wykonane prace usprawnią ruch na tym odcinku i poprawią bezpieczeństwo pieszych.


jag-2Remont ul. Jagiellońskiej rozpoczął się w ubiegłym tygodniu od frezowania nawierzchni wewnętrznego pasa ruchu. Po usunięciu warstw asfaltu okazało się, że konieczne będą dodatkowe prace przy wymianie części podbudowy. Równocześnie ustawiane są nowe krawężniki. Wszystkie prace zakończą się w pierwszej połowie grudnia. Po ułożeniu nawierzchni odnowione zostanie oznakowanie poziome.
Koszt zadania to 600 tysięcy złotych.

jag-66Warto podkreślić, że w tym roku wzdłuż ul. Jagiellońskiej prowadzone były również prace przy torowisku.
Zagęszczono i uzupełniano podtorze. Wszystkie prace odbywały się w nocy, by nie zakłócać ruchu tramwajowego na magistralnej linii.

przejscie-222Zakończyliśmy też doświetlanie przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej.
Dodatkowe oprawy poprawiają widoczność pieszych na wysokości ul. Łużyckiej, M. Piotrowskiego i K. Gotowskiego. W poprzednich latach remontowane były również odcinki nawierzchni na wysokości parku Ludowego im W. Witosa.

jag-4Równocześnie prowadzone są prace przy remontach nawierzchni kolejnych ulic: Kruszyńskiej na Osowej Górze i krótkim odcinku ul. Wojska Polskiego na Wyżynach (od wiaduktu do kładki). W tych miejscach pozostało już tylko do wymalowania oznakowanie poziome.

Kończą się też prace na ul. Stawowej. Wykonana została już nawierzchnia. Obecnie wykańczane są już miejsca parkingowe oraz kontynuowane są prace w pasie zieleni..