remonty-1W związku z uruchomieniem po zimie pierwszych w regionie otaczarni (wytwórni masy bitumicznej), rozpoczęliśmy prace remontowe dróg asfaltowych w mieście. Na ulice Bydgoszczy wyjechało już 5 ekip remontowych.

Ruszyło też profilowanie pierwszych ulic gruntowych.


Tegoroczna zima okazała się wyjątkowo mroźna, dlatego szkody w infrastrukturze drogowej są znacznie większe niż w latach poprzednich.

Na przestrzeni stycznia i lutego wszelkie uszkodzenia nawierzchni, były naprawiane wyłącznie w trybie awaryjnym.
Od 1 marca dzięiki uruchomieniu otaczarni oraz poprawie pogody, prace remontowe mogą być już prowadzone na wszystkich bydgoskich ulicach.

W pierwszej kolejności remontowane będą główne bydgoskie ulice oraz te znajdujące się na trasie komunikacji autobusowej. W dalszej kolejności prace przeniosą się na ulice osiedlowe.
Przewidujemy, że do końca marca (przy sprzyjających warunkach pogodowych) zakończone zostaną już wszystkie pozimowe remonty ulic.
Koszt przedmiotowych robót to 3,5 mln złotych.

Nie zapominamy o ulicach gruntowych

Od 1 marca rozpoczęły się też prace przy równaniu i porządkowaniu ulic gruntowych na terenie miasta. 
Obecnie prowadzone są działania interwencyjne na ulicach zgłoszonych przez mieszkańców.

Szczegółowe informacje na ten temat oraz lista ulic gruntowych remontowanych w pierwszej kolejności, znajdują się TUTAJ

Przypominamy, że uszkodzenia bydgoskich ulic można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP pod numerem telefonu (52) 582-27-14/15 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.