Logo MS 2014 volleyballMistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn rozgrywane są we wrześniu 2014 r. w sześciu polskich miastach. Oprócz Bydgoszczy najlepsze siatkarskie reprezentacje goszczą w: Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Gdański i Krakowie. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem siatkarskiego mundialu.

Jesteśmy już przygotowani do zapewnienia odpowiedniej obsługi komunikacyjnej rozgrywek i towarzyszących imprez. W dniach 10, 11, 13 i 14 września br. uruchomiona zostanie m.in. specjalna linia tramwajowa "S" na trasie Rycerska - Babia Wieś - Hala Łuczniczka - Magnuszewska. Obsługę linii specjalnej zapewnią wyłącznie pociągi dwuwagonowe. Linia "S" bedzie kursowała z częstotliwością co ok. 10 - 20 minut. Kursy są zaplanowane przemiennie z odjazdami linii nr 5 tak, aby na trasie Rycerska - Dworzec Główny - Centrum - Hala Łuczniczka zapewnić łącznie wysoką częstotliwość kursów tramwajów. Na wspólnym odcinku tras pomiędzy pętlą Rycerska, a węzłem Szarych Szeregów tramwaje linii nr 5 i "S" będą kursowały z częstotliwością co ok. 7 - 10 minut.

 

Ponadto, w w/w dniach obsługę linii nr 5 również zapewnią wyłącznie pociągi dwuwagonowe.

Jednocześnie nadmieniamy, że na liniach nr 5 i „S”, na okres trwania imprezy, w związku z przewidywanym przyjazdem zagranicznych gości, wprowadzone zostaną dwujęzyczne zapowiedzi najważniejszych przystanków i informacje dodatkowe w wagonach tramwajowych.

W noce z 10/11, 11/12, 13/14 i 14/15.09.2014 r. wzmocniona zostanie również obsługa autobusowych linii nocnych.

W dniach 10, 11, 13 i 14.09.2014 r. w godzinach wieczornych wprowadzone zostaną również wzmocnienia na linii autobusowej nr 69 - zwiększenie częstotliwości do ok. 7,5 min.

Przypominamy, że rejon Hali Widowiskowo-Sportowej "Łuczniczka" obsługuje wiele linii tramwajowych i autobusowych:

  • linie nr 5, 6 i specjalna "S" - z przebiegiem przez ul. Toruńską i Babią Wieś,
  • linie nr 2, 3, 4 i 8 - z przebiegiem przez ul. Jagiellońską i Dworzec Autobusowy PKS,
  • linie nr 65, 68, 69, 70, 74 - z przebiegiem przez rejon r. Fordońskiego i r. Toruńskiego.

Zachęcamy do skorzystania z usług komunikacji miejskiej.