W związku z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa i czasowym zamknięciem jednostek kulturalno-oświatowych, wprowadzona zostaje zmiana rozkładów jazdy na wybranych liniach autobusowych. 

Od dnia 16.03.2020r. (poniedziałek) rozkłady wakacyjne wprowadzone zostaną na liniach autobusowych nr 52, 53, 54, 57, 65, 73, 80 i 83.
Rozkłady wakacyjne na tych liniach obowiązywać będą do odwołania.

O dalszych zmianach, informować będziemy na bieżąco.

Przypominamy, że w celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronowirusa, w komunikacji publicznej w Bydgoszczy wprowadzone zostały specjalne środki ostrożności.

We wszystkich autobusach i tramwajach zawieszona została sprzedaż biletów przez obsługę pojazdów.

Na wnioskek kierowców wzorem innych miast, wygrodzone zostały strefy buforowe w pojazdach komunikacji miejskiej – pomiędzy częścią pasażerską a stanowiskiem kierowcy (wydzielenie pomiędzy pierwszym, a drugim rzędem siedzeń). W związku z wprowadzeniem tej strefy, nie będzie możliwe wsiadanie i wysiadanie pierwszymi drzwiami. W przypadku zestawów dwuwagonowych dotyczy to oczywiście wyłącznie pierwszego wagonu

W pojazdach komunikacji publicznej wyłączone zostały tak zwane „ciepłe guziki". Drzwi są otwierane i zamykane bezpośrednio przez kierowców i motorniczych na każdym przystanku.