Aktualności komunikacyjne

Czytaj więcej...
Co prawda mamy swoją noc zakochanych zwaną świętojańską – związaną z letnim przesileniem Słońca, które przypada około 21-22 czerwca – to najkrótsza noc w roku, zwana też Nocą Kupały, czy Sobótką. Sięga czasów słowiańskich i do tej pory jest obchodzona w wielu regionach naszego kraju, jako rodzimy dzień zakochanych. Jednak nie przeszkadza to, żeby zimową porą ogrzać się w cieple walentynkowego tramwaju, który ruszy na bydgoskie trasy w sobotę 16.02.

Czytaj więcej...
W nim data: 28 grudnia 1958 roku. Właśnie tego dnia bydgoska komunikacja miejska obchodziła 70 lat istnienia. Podczas uroczystości rocznicowej, wspomnienia snuli 80 latkowie, którzy opowiadali historie z 1897 roku m.in. o tramwajach konnych. Rzecz opisał Pan Stanisław Sitarek, a korzystając z okazji zachęcamy do klikania od od czasu do czasu w zakładkę Zdjęcia taboru. W tym miejscu zamieszczamy fotografie przedstawiające komunikację miejską w Bydgoszczy. Publikujemy również wspomnienia. Materiały pochodzą od naszych Czytelników, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy na komunikacyjne Walentynki 2019.

Informujemy, że w dniu 13.02.2019r. po godzinie 7:00 przystanek Inowrocławska – Zajezdnia w kierunku Błonia powróciCzytaj więcej... na swoją stałą lokalizację.

Strona 1 z 109