Ostromecko
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sezonowej linii autobusowej nr75 i wybrania się na piękną wycieczkę do Ostromecka.

W miejscowości znajduje się okazały zespół pałacowo-parkowy należący kiedyś do rodziny Schönborn, a od 1890 do 1945 roku do rodziny von Alvensleben. Zespół pałacowo-parkowy składa się z trzech pałaców: Pałacu Starego, Pałacu Nowego i Pałacyku Myśliwskiego oraz rozległego parku w stylu angielskim o powierzchni 36ha. Jedną z najprzyjemniejszych atrakcji w letnie, ciepłe dni jest wypoczynek w ostromeckim parku. Park, jest wielki, okazały i pięknie położony na wysokim brzegu Wisły. Pełno w nim okazów starych pomnikowych drzew i krzewów, w tym również okazów niewystępujących w polskiej florze. W tak pięknym parkowym otoczeniu trzy zabytkowe pałace prezentują się wyjątkowo okazale. Dojazd do zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku zapewnia linia autobusowa nr 75. Jest to połączenie sezonowe, które funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.

Autobusy linii nr 75 kursują na trasie:  PRZYLESIE > Korfantego > Twardzickiego > Pelplińska > Wyzwolenia > Stary Fordon > Bydgoska > Strzyżawa > OSTROMECKO.

Cała trasa linii nr 75 zawiera się w I strefie taryfowej. Oznacza to, że do Ostromecka dojedziemy na standardowych biletach za 3,00 zł (normalny) / 1,50 zł (ulgowy). Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe na linie dzienne lub linie dzienne i nocne mogą korzystać z połączenia bez dodatkowych opłat.