Drukuj

010
Zaczynamy w najbliższy weekend tj. 01 i 02. czerwca 2019r. kursami autobusów na liniach turystycznych nr 100 i 102.

Autobusami, które kursowały na regularnych liniach komunikacyjnych, w czasach, w których VOLVO, czy Mercedesa można było zobaczyć jedynie w telewizji, czy na zdjęciach w prospektach będzie można pojechać do Myślęcinka - linia nr 100,

Bern

czy do Exploseum - linia nr 102. W tym przypadku numer zabytkowej linii turystycznej pokrywa się z numerem bohaterskiego czołgu oraz jego dzielnej załogi i psa z równie zabytkowego serialu telewizyjnego. Miejsce podróży pewnie też nie jest przypadkowe, ponieważ 102 jedzie do Exploseum, które zwiedzających przenosi m.in. w czasy II Wojny Światowej.

Bern

Autobusy pomimo, że są pozbawione klimatyzacji, biletomatów i Wi-Fi cieszą się niesłabnącą popularnością. Goście oraz Mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie korzystają z okazji i odbycia podróży historycznym taborem. Frajdę wywołuje ręczne otwieranie ogromnych drzwi z pomocą wielkiej, wypolerowanej klamki. Uśmiech wywołują konduktorzy w autobusie, którzy sprzedają i jednocześnie „kasują" bilety. Miło jest także podsłuchać opowieści pasażerów, doskonale pamietających czasy, w których podróżowali zabytkowymi autobusami na co dzień do pracy, szkoły na uczelnię. Kierowcy tych miejskich „bolidów" w rozmowach podkreślają, że do tej pory, raczej się nie zdarzyło, żeby ktoś z autobusu wysiadał nie uśmiechając się – no taki powrót do przeszłości z dwoma fajnymi miejscami do zobaczenia – Myślęcinkiem i Exploseum.
Namawiamy, zachęcamy. Warto pamiętać, że odjazdy odbywają się z Placu Kościeleckich w każdy weekend do końca sierpnia.
Życzymy przyjemności i samych miłych wrażeń.