Drukuj

Chodniki naprawy
Jakiś czas temu pisaliśmy o zmianie kryteriów wyboru dróg gruntowych do utwardzenia. Wybór został uproszczony i jest jeszcze bardziej transparentny. Rozwiązanie zostało zaakceptowane i przegłosowane przez Radę Miasta, a wcześniej przez zainteresowane gremia.W ramach kontynuacji programu utwardzania ulic gruntowych, po wzięciu pod uwagę m.in. liczby mieszkańców przy danej ulicy, połączenia drogi z innymi utwardzonymi jezdniami, najwyżej na liście znalazły się m.in. ulice: Sowia, Odrzańska, Podhalańska.
Na kolejnych miejscach ulice: Wejherowska na Miedzyniu, Gradowa na Czyżkówku, Wycieczkowa w Opławcu, Platynowa na Osowej Górze, cześć Bortnowskiego w Starym Fordonie, Gościeradzka na Piaskach, Krynicka w Opławcu i część Przyłubskiej w Łęgnowie Wsi.
Pod tekstem zamieściliśmy dwa wykazy ulic. Pierwszy z uzyskaną punktacją. Drugi alfabetyczny wraz z punktacją, żeby szybciej można było znaleźć konkretną ulicę.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że w budżecie miasta na realizację programu w latach: 2016-2022 zostały zabezpieczone środki na poziomie 131 milionów złotych. Każdego roku na utwardzenie dróg gruntowych, miasto przeznacza nie mniej niż 17 milionów. Blisko drugie tyle na naprawy głównych ulic w mieście.
Obecnie dysponujemy 50 milionami złotych, które pozwolą na dokończenie rozpoczętych zadań, ale przede wszystkim umożliwią prace nad ostatnimi ulicami, które zostały wybrane do utwardzenia blisko trzy lata temu.
Większość zadań związanych z realizacją programu utwardzania bydgoskich gruntówek realizujemy z trybie nazywanym: „zaprojektuj i buduj." Oznacza to, nic innego, jak to, że jedna i ta sama firma przygotowuje projekt, a następnie realizuje w terenie – buduje.

Załączniki:
Pobierz plik (1. Pełny wykaz ulic.pdf)1. Pełny wykaz ulic.pdf[ ]104 kB
Pobierz plik (2. Wykaz ulic alfabetyczny.pdf)2. Wykaz ulic alfabetyczny.pdf[ ]108 kB