Aktualności komunikacyjne

Read more ...Od czwartku 1 października, przy sprzyjajcych warunkach pogodowych, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na budowie ul. Kujawskiej: 
Otwarta zostanie jezdnia ul. Bernardyńskiej (przy stacji paliw i hotelu). Tym samym nowa organizacja ruchu u zbiegu ul. Bernardyńska - Wały Jagiellońskie - Kujawska wprowadzi docelowe rondo.

Nadal jednak nie będzie możliwy wjazd z ul. Bernardyńskiej w Pl. Kościeleckich.

Dodatkowo w związku z prowadzoną budową chodnika na Zbożowym Rynku, ruch pieszy będzie przeniesiony na wykonaną część jezdni ul. Długiej (przy sklepach).

Read more ...Minimalizujemy utrudnienia – łączymy prace
Warto wspomnieć, że w ramach przebudowy ul. Bernardyńskiej wymieniliśmy też urządzenia dylatacyjnego na moście Bernardyńskim.
Urządzenie miało już ponad 20 lat i dalsza eksploatacja zagrażała trwałości obiektu. Dzięki takiej koordynacji dwóch niezależnych zadań, nie trzeba będzie wprowadzać w przyszłości dodatkowych utrudnień w tym miejscu.

Jednocześnie trwają prace malarskie dotyczące elementów stalowych na moście i dojazdach - balustrad i słupów trakcyjnych.  
W uzgodnieniu z Plastykiem Miasta zyskują one kolor ciemnozielony.

Read more ...Październik - przełomowy miesiąc na budowie ulicy Kujawskiej
W najbliższych tygodniach sukcesywnie będą uruchamiane kolejne ulice i dojazdy do nowej trasy.
Teraz otwarta zostaje ul. Bernardyńska.
W dalszych etapach udostępniona do ruchu zostaną: ul. Długa, Pl. Kościeleckich, ul. Chołoniewskiego do ul. Solskiego a ruch na ul. Kujawskiej od storny ul. Tucholskiej będzie przełożony na nowe jezdnie. Pozwoli to rozpocząć prace na  ul. Kujawską w kierunku Inowrocławia.
Planujemy też prowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów nowym torowiskiem na ul. Kujawskiej.

O dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Od niedzieli 27 września 2020 roku zakończy kursować autobus sezonowy linii nr 40 do Ostormecka.

Dodatkowo linia autobusowa nr 73 od poniedziałku 28 września 2020 roku powróci do swojego podstawowego wariantu kursowania (z wyłączeniem ulicy Sygnałowej i Dworca Bielawy).

Dla linii autobusowej numer 34N i 51 w związku z potrzebami sygnalizowanymi przez pasażerów jak i Radę Osiedla Czyżkówko odnośnie zmiany lokalizacji przystanku Krajeńska – Koronowska k/ Czyżkówko , od 28 września 2020r. przystanek ten zostanie cofnięty o ok. 140 metrów do nowej zatoki autobusowej. W związku z powyższym zyska on nową nazwę Orlicza – Nad Torem.

Czekamy na opinie mieszkańców w sprawie sieci połączeń komunikacji miejskiej po ruruchomieniu torowiska na ul. Kujawskiej oraz w temacie budowy bezpiecznych i przyjazdnych prystanków wiedeńskich. Twoja opinia ma znaczenie.

Read more ...Jak i gdzie pojadą bydgoskie autobusy i tramwaje - Ty decydujesz.
Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie torowiska wzdłuż rozbudowywanej ul. Kujawskiej. Za kilka lat natomiast powstanie nowa przeprawa mostowa nad Brdą w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Obie inwestycje zmienią dotychczasowy układ komunikacyjny w mieście.

Od 18 września do 9 października zapraszamy do konsultacji społecznych wstępnej koncepcji nowego układu linii tramwajowych i autobusowych w Bydgoszczy.

Karta konsultacyjna i szczegóły dostępne na stronie https://www.bydgoskiekonsultacje.pl/2020/09/w.html

Pisaliśmy też o tym TUTAJ

 

Read more ...Przystanki wiedeńskie - zapraszamy na konsultacje 
Zakończyliśmy prace nad koncepcją przebudowy przystanków wzdłuż ul. Gdańskiej. Chcemy by poprawiły bezpieczeństwo, ułatwiały podróże osobom z niepełnosprawnościami i jeszcze lepiej skomunikowały centrum z wykorzystaniem tramwajów.

Od 8 do 29 września zapraszamy do konsultacji społecznych.

Docelowo ulica Gdańska zostanie wyposażona w perony wiedeńskie poprawiające bezpieczeństwo pasażerów na odcinku od pl. Teatralnego do Kamiennej. Koncepcja zakłada budowę 13 przystanków, w tym 12 (6 par) na Gdańskiej.

Karta konsultacyjna i szczegóły dostępne na stronie https://www.bydgoskiekonsultacje.pl/2020/09/przyjazne-i-bezpieczne-przystanki-dla.html

Pisaliśmy o tym TUTAJ

Read more ...We wtorek (22 września) pasażerowie będący właścicielami samochodu osobowego w dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu mogą podróżować za darmo środkami komunikacji miejskiej.
Namawiamy bydgoszczan, by zostawili samochód w garażu i wybrali inny sposób poruszania się po mieście.

Liczymy, że będzie on dla wielu mieszkańców inspiracją do zainteresowania się ofertą transportu publicznego, Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego oraz podróży z wykorzystanie na przykład własnego roweru lub dłuższych spacerów.

We wtorek pasażerowie będący właścicielami lub współwłaścicielami samochodu osobowego w dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, mogą podróżować za darmo środkami komunikacji miejskiej. Wymagany jest ważny dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości osoby uprawnionej (ulga nie dotyczy pojazdów w leasingu).

W mieście już od wielu lat realizowane są inwestycje mające nie tylko zwiększyć ofertę komunikacyjną, ale mające być też przyjazne dla środowiska.

Więcej informacji o obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Bydgoszczy oraz naszych działaniach na rzecz komunikacji przyjaznej dla środowiska znajduje się TUTAJ.

Page 1 of 148