wita-1Rozpoczęliśmy montaż pierwszych elementów świątecznych ozdób i iluminacji. Świetlne łańcuchy, kule, żarówki i inne dekoracje rozświetlą wiele bydgoskich ulic i placów. Pierwsze prace rozpoczęły się już na ul. Długiej.

Bydgoszcz w ostatnich latach uznawana jest za jedno z najpiękniej przystrojonych miast w Polsce.

Rynek-1Najwięcej dekoracji tradycyjnie rozbłyśnie na Starym Rynku. Ustawimy tam nową instalację w formie 5 metrowej figury anioła, który swoją formą nawiązywać będzie do artystycznej rzeźby. Pojawią się święcące prezenty, stylowe przedwojenne auto w formie iluminacji. Dodatkowo oprócz świecącego fotela, rozbłyśnie też instalacja w formie kominka.

wita-3Tradycyjnie podświetlimy też gmach bydgoskiego ratusza multimedialną instalacją.
Latarnie na Rynku przybiorą formę świetlistych kwiatów. Na płycie Starego Rynku ustawimy przystrojoną kilkunastometrową choinkę, która przyjedzie do nas z Borów Tucholskich.
Dekoracje, w formie karety z reniferem oraz Gracja z parasolką przeszły już gruntowną renowację.

wita-5Nową dekorację zyska również Most Królowej Jadwigi w formie trzymetrowych świetlistych królewskich koron. 
Nad ul. T. Magdzińskiego zamontowana zostanie natomiast instalacja świetlna w formie żarówek, a nad ulicą Długą przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą.
Nowymi elementami będą kule świetlne nad ul. Batorego.

wita-4Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, gdzie również ozdobimy latarnie na Rynku. Stanie tu też piękna choinka. Sanie z reniferami ozdobią ul. Mickiewicza. Na terenie miasta udekorujemy również drzewa- na Placu Teatralnym, rondzie Jagiellonów i ul. Gdańskiej.
Jak co roku dekorować będziemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. 

wita-2Większośc świątecznych dekoracji zamontowana zostanie do końca listopada. Będą zdobić Bydgoszcz do końca stycznia.

Ze względu na trudną sytuacją epidemiologiczną w tym roku na ul. Mostowej nie odbędzie się tradycyjny Bydgoski Jarmark Świąteczny. Przeniesiony zostanie do świata wirtualnego.