Aktualności komunikacyjne

Czytaj więcej...
Z pewnością już każdy zauważył, że czym bliżej Świąt, tym więcej aut na bydgoskich ulicach. Zachęcamy, zatem do korzystania z komunikacji miejskiej w przedświąteczny czas. Dla wszystkich, tych którzy już zrobili zakupy i dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli w dniach: 22.-23.12.2018 r. wprowadzamy powiększone składy autobusowe i tramwajowe. Do obsługi linii tramwajowych nr 1 i 2 skierujemy powiększone składy, a na liniach autobusowych nr 53; 64; 65 i 83 pojadą autobusy przegubowe. Wszystkim życzymy udanych zakupów i jak najmniej zatłoczonych ulic.

Czytaj więcej...
Podczas podejmowania decyzji o realizacji inwestycji drogowych w centrum miasta najbardziej niepokoją, całkowicie nieprzewidywalne przypadki, czyli, te, zupełnie niezależne od nas.

Czytaj więcej...
Wczoraj napisaliśmy o komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. W treści publikacji znalazła się historia tramwaju, którego Bydgoszczanie nazwali Persil. W tekście padło pytanie, dlaczego akurat Persil? Długo nie trzeba było czekać na reakcję ze strony śledzących naszą stronę internetową Czytelników. Pan Marek, któremu serdecznie dziękujemy za błyskawiczną reakcję, napisał do nas i przesłał zdjęcie.
Jednocześnie podpowiedział, że nazwa może się wywodzić od Polskiej Spółki Akcyjnej Persil z Bydgoszczy. W okresie międzywojennym potentata z branży proszkowo-mydlanej. Dodatkowo udało nam się znaleźć na jednym z portali rachunek wystawiony w czasie XX-lecia międzywojennego przez wspomnianą wcześniej spółkę.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...
... niemal tyle notujemy przejazdów Pasażerów, bydgoską komunikacją miejską w ciągu dnia w zależności od różnych okresów w roku. Uzyskanie takiego wyniku jest możliwe dzięki rozwiniętej sieci połączeń autobusowych i tramwajowych.

Strona 1 z 105