Aktualności komunikacyjne

Czytaj więcej...We wtorek (15 października) ze względu na ćwiczenia związane z akcją przeciwpowodziową nieprzejezdna  w godzinach od 9:00 do 12:00 będzie ulica Toruńska w Łęgnowie. Objazd poprowadzi ulicą Nowotoruńską.

Ulica Toruńska będzie zamknięta na wysokości oczyszczalni ścieków w ramach ćwiczeń „Kobra19”. Podczas akcji sprawdzana będzie gotowość do użycia mobilnej zapory. Jest ona montowana w poprzek ulicy Toruńskiej. Konstrukcja stanowi element zmodernizowanego wału przeciwpowodziowego chroniącego osiedle Łęgnowo Wieś. W trakcie ćwiczeń uzupełnione zostaną też magazyny przeciwpowodziowe.

Zamkniętą ulicę Toruńską można ominąć korzystając z ulic Hutniczej, Nowotoruńskiej i Plątnowskiej. Ze względu na brak możliwości zawracania autobusów oraz ominięcia przeszkody konieczne będzie tymczasowe skrócenie kilku kursów  linii nr 73. Autobusy wyjeżdżające z pętli w Łęgnowie o godnie 8:57, 9:58 i 10:58 pojadą w kierunku osiedla Eskulapa ulicą Hutniczą. Pominą obsługę przystanków znajdujących się na Świetlicowej,  Nowotoruńskiej, Plątnowskiej i Toruńskiej (od Plątnowskiej do Hutniczej). Również kursy realizowane z pętli Eskulapa o godzinie 8:53, 9:54 i 10:58 pojadą w kierunku Łęgnowa ulicą Hutniczą z pominięciem przystanków znajdujących się na osiedlu Łęgnowo Wieś oraz przy ul. Nowotoruńskiej.


Zawieszone  przystanki na trasie objazdu:

 • Świetlicowa,
 • Spółdzielcza,
 • Nowotoruńska / Żółwińska,
 • Nowotoruńska / Przepompownia,
 • Nowotoruńska / Plątnowska,
 • Plątnowska / Przejazd,
 • Plątnowska / Otorowska,
 • Plątnowska / Kościół,
 • Toruńska / Wieża Ciśnień,
 • Toruńska / Przyłubska,
 • Toruńska / Wypaleniska,
 • Dworzec Łęgnowo.

Czytaj więcej...W związku z planowaną blokadą ulicy Fordońskiej (na wysokości skrzyżowania z ulicą Kapliczną) w dniu 09.10.2019 r. między godziną 16:00 a 17:00 należy spodziewać się uturnień w ruchu pojazdów komunikacji publicznej. W przypadku wystąpienia poważnych utrudnień linie autobusowe zostaną skierowane na trasy czasowo zmienione:

Linia nr 65 od przystanku Fordońska / Fabryczna do przystanku Fordońska / Kaliskiego oraz od przystanku Fordońska / Wyszogrodzka do przystanku Fordońska / Wyścigowa ulicami Fordońską, estakadą tramwajową, Cz. Lewińskiego, Akademicką, S. Kaliskiego.

Linia nr 69 od przystanku Fordońska / Fabryczna do przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Akademicka oraz od przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Romanowskiej do przystanku Fordońska / Wyścigowa ulicami Fordońską, estakadą tramwajową, Cz. Lewińskiego.

Linia nr 73 od przystanku Dworzec Wschód do przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Akademicka oraz od przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Romanowskiej do przystanku Dworzec Wschód ulicami Dźwigową, Pod Wiaduktem, Inwalidów, Cz. Lewińskiego.

Linia nr 74 od pętli Wyścigowa do przystanku Skandynawska / Ikea oraz od przystanku Skandynawska / Ikea do pętli Wyścigowa estakadą tramwajową, ulicami Cz. Lewińskiego, M. Rejewskiego.

Linia nr 83 od przystanku Dworzec Bielawy do przystanku Przylesie i od przystanku Przylesie do przystanku Kamienna / Fabryczna ulicami Kamienną, Fabryczną, Fordońską, estakadą tramwajową, Cz. Lewińskiego, Akademicką.

Linia nr 89  od przystanku Fordońska / Fabryczna do przystanku Przylesie i od przystanku Przylesie do przystanku Fordońska / Wyścigowa ulicami Fordońską, estakada tramwajową, Cz. Lewińskiego, Akademicką.

Linie nr 65, 69, 83 i 89 jadąc w kierunku Fordonu zatrzymają się na przystanku tramwajowym pn. Fordońska / Wyścigowa (przed wjazdem na estakadę).

 

Czytaj więcej...Informujemy, że w dniu 13.10.2019 r. (niedziela) w godzinach od ok. 10:00 do ok. 15:00 w związku z organizacją imprezy pn. „Półmaraton Bydgoski" wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego zostanie ulica Gdańska od skrzyżowania z ulicą 11 listopada do skrzyżowania z ulicą Konną.

W dniu 13 października br. (niedziela), w związku z odbywającymi się wyborami do Parlamentu, uruchomiona zostanie całodzienna linia autobusowa nr 76 na trasie rondo Toruńskie – Łęgnowo. Rozkład jazdy dostępny tutaj.

Strona 1 z 126