1Rozbudowa ulicy Kujawskiej pozwoli uporządkować ruch w tej części miasta. W jej ramach oprócz torowiska powstaje też nowa jezdnia łącząca rondo Kujawskie z rondem Bernardyńskim o długości prawie 500 metrów. Obecnie w tym miejscu trwa układanie kolejnych warstw nawierzchni. Realizowane są też prace przy chodniku i ścieżce rowerowej.
Zakończenie tych robót pozwoli przełożyć ruch z jezdni, po której obecnie poruszają się pojazdy.

2W wykopie na ul. Kujawskiej kontynuowane są prace przy montażu torowiska i słupów trakcyjnych. W tygodniu kontynuowane były też prace przy torowisku na ul. Bernardyńskiej a na pobliskim rondzie trwał montaż słupów trakcyjnych i masztów przyszłej sygnalizacji świetlnej. W tym miejscu prowadzone są też prace energetyczne, brukarskie i ziemne.


3Na ulicy Solskiego układana jest nawierzchnia przyszłej jezdni oraz prowadzone są roboty przy chodnikach, ścieżce rowerowej i drogach dojazdowych. Montowane jest oświetlenie uliczne. Na rondzie Kujawskim natomiast trwa układanie nawierzchni oraz prowadzone są dalsze prace ziemne i brukarskie.
4Na ulicy Wojska Polskiego zamontowano torowiska i kolejne słupy trakcyjnych. Na wysokości kościoła trwają już prace przy układaniu nawierzchni. W tym miejscu kierowcy nadal mogą spodziewać się zwężeń i ograniczeń prędkości.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt prac budowlanych na Kujawskiej to 168 mln zł.

Więcej zdjęć z prowadzonych inwestycji drogowych, znajdziecie Państwo na naszych kontach społecznościowych:

https://pl-pl.facebook.com/zdmikp

https://www.instagram.com/zdmikp/