Powrót

Inwestycje i Projekty

Konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy trasy W-Z

Konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy trasy W-Z

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących koncepcji rozbudowy trasy Wschód-Zachód na odcinku od Węzła Zachodniego do Węzła Wschodniego w Bydgoszczy.


Zmodernizowana dwujezdniowa trasa ma spełniać funkcję ulicy głównej ruchu przyspieszonego, po której będzie można poruszać się z prędkością do 70 km/h. Inwestycja będzie wiązać się też z rozbudową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej, w tym m.in. oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej z systemem odwodnienia, elementami związanymi z transportem publicznym ruchem rowerowym i pieszym, rozbudowę systemu ITS oraz ekrany akustyczne. Opracowanie zakłada m.in. budowę drugiego mostu na Brdzie na Jachcicach oraz wiaduktów nad torami kolejowymi w rejonie zakładu Pesa i nad ul. Wyszyńskiego. Z kolei przy Gdańskiej i Sułkowskiego trasa biec ma w wykopie. Poza tym opracowanie objęło także węzeł wschodni, czyli połączenie drogowe ulic Kamiennej i Lewińskiego wraz z przyległymi ulicami. Dzięki tej inwestycji kierowcy korzystający z Trasy WZ z ulicy Lewińskiego nie będą musieli pokonywać przejazdów kolejowych. Projektowany węzeł zdecydowanie ułatwi wyjazd z ul. Spornej na Fordońską.


W ubiegłym roku zaprezentowana została wielowariantowa koncepcja programowo-przestrzenna rozbudowy trasy Wschód – Zachód do układu dwujezdniowego. Bydgoszczanie mogli wówczas wskazać preferowany wariant i zgłaszać pierwsze uwagi. Na tej podstawie oraz po dodatkowych uzgodnieniach stworzony został jeden wariant rozbudowy, który zostanie teraz poddany konsultacjom społecznym. To dobry moment na składanie uwag do przygotowanej koncepcji.


Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310 w dni robocze w godzinach pracy ZDMiKP. Wersja elektroniczna opracowania dostępna w załącznikach poniżej.

 

Uwagi do projektu można składać od 8 czerwca do 29 czerwca 2017r., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski zostaną rozpatrzone wyłącznie w przypadku uzasadnienia propozycji  oraz podania wymaganych danych osobowych wraz z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby konsultacji. Karty konsultacyjne można pobrać TUTAJ (docx) i TUTAJ (pdf)

Ankietę można wypełnić przez Internet na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl. 

Ankieta dostępna jest TUTAJ 

 

 

Prace poprawkowe

W trakcie odbioru końcowego Węzła Zachodniego wskazaliśmy na konieczność wykonania prac poprawkowych w terminie do 30.05.2016r. W ramach napraw wykonawca planuje zamknąć na kilka godzin chodnik na nowym, wybudowanym moście przez Kanał Bydgoski. Zostanie poprawiana nawierzchnia z żywic syntetycznych. Prace będą prowadzone tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych. Żywica w zależności od temperatury może wiązać od 2-4 godzin. Rowerzyści w czasie trwania prac poprawkowych będą korzystali z dedykowanego dla nich objazdu starym mostem przez Kanał Bydgoski.

Ulica Nowokielecka już pod ruchem

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Projekt obejmował budowę 800-metrowego odcinka ul. Kieleckiej, odcinka od ulicy Nowotoruńskiej do ulicy Chemicznej wraz z chodnikami, zatokami autobusowymi, kanalizacją deszczową i ścieżką rowerową o nawierzchni bitumicznej. Dodatkowo skrzyżowanie ulic Kieleckiej z Nowotoruńską zostało wyposażone w sygnalizację świetlną. Budowa wiązała się również z wykoaniem muru oporowego przy ogródkach działkowych. Wymieniona  także została nawierzchnia ul. Chemicznej i Nowotoruńskiej - łącznie na odcinku ok. 600 metrów. W ramach tegorocznych remontów nawierzchni ulic odnowiliśmy nawierzchnię ulicy Chemicznej pomiędzy ulicą Mokra i Wojska Polskiego. 

Nowa nawierzchnia na ulicy Hetmańskiej

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

W nocy ze środy (12.08.) na czwartek (13.08.) planujemy rozpocząć główne prace przy remoncie ul. Hetmańskiej. Stara nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana, a w kolejnych dniach ułożymy nową. Roboty, podobnie jak w przeprowadzonych już remontach będą się odbywały połówkami jezdni z dopuszczeniem aut do ruchu. Pierwszą warstwę bitumu tzw. profilową  ułożymy na początku przyszłego tygodnia.
Do czasu zakończenia robót kierowcy, niestety muszą się liczyć z utrudnieniami polegającymi na zwężeniu jezdni, jak również wystającymi ponad frez elementami, takimi jak pokrywy studni, czy wpusty do kanalizy deszczowej. W ramach prowadzonych prac drogowych zostaną również wyremontowane chodniki.

Za utrudnienia wywołane remontem wszystkich Użytkowników przepraszamy