szarych-1Zakończyła się budowa miejsc parkingowych na ul. Szarych Szeregów. Przebudowane zostało też skrzyżowanie na wysokości drogi dojazdowej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, przy którym powstał basen.
Inwestycja zrealizowana została w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


szarych-2Parking powstał wzdłuż budynków wielorodzinnych: ul. Szarych Szeregów 4 oraz 11-14. Zbudowanych zostało prawie 50 stanowisk postojowych z dodatkowymi miejscami parkingowymi dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Zakres robót obejmował również przebudowę skrzyżowania w ciągu ul. Szarych Szeregów, a dokładnie jego wlotu południowego, polegającą na zwiększeniu promienia skrętu z 7 metrów w stanie istniejącym do projektowanych 9 m.

W ten sposób ułatwiliśmy dojazd m.in. autokarów do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, przy której powstał nowy basen.

szarych-3Ponadto w obrębie remontowanego skrzyżowania odnowiona została nawierzchnia chodnika zlokalizowanego wzdłuż ulicy Szarych Szeregów. Dodatkowo z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, obniżone zostały krawężniki w obrębie przejść dla pieszych. Prace trwały dwa miesiące. Koszt zadania to 290 tysięcy zł.