rower-BRA-1Ponad 30 miast dołączyło do drugiej edycji rowerowej rywalizacji. Przez cały wrzesień Metropolia Bydgoszcz powalczy o zdobycie tego zaszczytnego tytułu. Łatwo nie będzie. Już teraz warto dołączyć do oficjalnego treningu, by porządnie rozgrzać się przed wrześniowym kręceniem kilometrów.

W pierwszej edycji Rowerowej Stolicy Polski kilometry dla swoich miast kręciło 10 tysięcy rowerzystów. Dziś aktywnych użytkowników aplikacji jest dwa razy tyle. Główna rywalizacja odbędzie się po wakacjach. Przez cały wrzesień kilkadziesiąt miast będzie zachęcać swoich mieszkańców do wsiadania na rower i rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W tegorocznej rywalizacji udział zadeklarowało ponad 30 miast prezydenckich na 108 w całym kraju.

1 czerwca wystartował OFICJALNY TRENING MIAST. Do 16 sierpnia użytkownicy mogą przygotować się do wrześniowej zabawy. Bydgoszczanie trenują razem z mieszkańcami gmin stowarzyszonych w ramach Metropolii Bydgoszcz. Taka rywalizacja to znakomita okazja do zacieśniania więzi z naszymi sąsiadami! W zeszłym roku organizowaliśmy wspólne przejazdy do naszych sąsiadów: Nakła, Koronowa, Borówna i Ostromecka.

1 przejechany kilometr to 1 punkt dla danego Miasta. W rywalizacji jest to suma przejechanych kilometrów dzielona przez ilość mieszkańców. Trening jest wyłącznie formą zabawy, rekreacji oraz promocji.

Zachęcamy Bydgoszczan do korzystania z roweru jako alternatywnego środka transportu.

Pierwsza edycja RSP odbyła się we wrześniu zeszłego roku. Wzięły w niej udział 23 miasta, a uczestnicy przejechali łącznie ponad 1.200.000km. W rywalizacji zwyciężyła Nowa Sól, do której trafił Puchar Rowerowej Stolicy Polski.