wiadukt-AK-77W poniedziałek (09.10) około południa otwieramy przejazd łącznicą pod nowymi wiaduktami na al. Armii Krajowej.
Przeprowadziliśmy tam gruntowny remont nawierzchni i rozbudowaliśmy istniejące chodniki.
Otwarcie przejazdu znacznie ułatwi dojazd do osiedla Leśnego i zwiększy bezpieczeństwo kierowców zawracających w kierunku miasta.


ak-3Od miesiąca kierowcy mogą korzystać z nowego wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej. 
Nowa łukowa konstrukcja jest dostosowana do obecnych natężeń ruchu na tym odcinku.
W ostatnim czasie dokończyliśmy prace przy chodniku, schodach i nasypach.
Wykonaliśmy też prace pod obiektem, co pozwala udostępnić tą trasę do ruchu.

ak-mural-2Dodatkowo poszerzyliśmy chodnik pod wiaduktami do rozmiarów umożliwiających w przyszłości, utworzenie tam ciągu pieszo-rowerowego.
Wymieniliśmy też nawierzchnię na jezdni a także oświetlenie w rejonie wiaduktu i na sporym odcinku ul. Modrzewiowej.

Zdecydowanie usprawni to dojazd do osiedla Leśnego i pozwoli zlikwidować tzw. "zawrotkę" oraz zwężenie jezdni przy obiekcie,

ak-muralObecnie pod obiektem na betonowych przyczółkach, malowane jest wielkie graffiti z elementami przyrody. Będzie to atrakcyjny element przestrzeni, która po wyburzeniu starych konstrukcji zyskała bardziej przyjazny wymiar.
Jesienią w obrębie zrealizowanej inwestycji, nasadzonych zostanie jeszcze ponad 200 drzew i krzewów.

Koszt całej budowy to 29 mln zł.
Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

wiadukt-AK-44Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku.
Nowy wiadukt, podobnie jak sąsiedni, ma najwyższą nośność, jaką przewidują aktualne normy budowlane dla obiektów inżynierskich. 
Zachowane zostały dwa pasy ruchu dla samochodów, natomiast zlikwidowany został nieużywany pas awaryjny, a odzyskane w ten sposób miejsce przeznaczyliśmy na chodnik i drogę rowerową.

Wybudowaliśmy też nasypy i nowe schody po obu stronach torów kolejowych, które wraz z ciągami rowerowymi dają możliwość przemieszczania w wielu kierunkach pomiędzy Lasem Gdańskim a Osiedlem Leśnym i Bartodziejami.

wiadukt-1Na wiadukcie ułożony został asfalt lany gwarantujący najlepszą jakość nowych jezdni w miejscach, które szczególnie narażone są na uszkodzenia.
Przy końcówkach przęseł, zainstalowane zostały natomiast urządzenia dylatacyjne o kształcie fali, charakteryzujące się właściwościami tłumiącymi hałas.
Te elementy z powodzeniem zastosowaliśmy też na północnym wiadukcie WOŚP na ul. Wojska Polskiego.