Aktualności

Read more ...W najbliższy weekend (22-23.06) odbędzie się w Bydgoszczy 15 edycja Steru na Bydgoszcz.
Będzie to niesamowita okazja do zabawy nad rzeką w samym sercu miasta.
Wybierając się na tą imprezę, warto skorzystać z nowych parkingów, gdyż w centrum nadal trwa sporo robót drogowych. 


"Ster na Bydgoszcz" to festiwal organizowany w naszym mieście od 2008 roku.
W tym roku podobnie, jak w poprzednich edycjach nie zabraknie licznych atrakcji.
Będzie uroczysta Parada jednostek pływających, Wielki Wyścig Butelkowy oraz liczne warsztay i zajęcia dla dzieci. Fanom gastronomii i nowych smaków na pewno przypadnie do gustu strefa foodtrucków z kuchnią z całego świata. 

Read more ...Parkuj dobrze
W związku z licznymi pracami drogowymi prowadzonymi na pl. Kościeleckich, pl. Wolności, ul. Grodzkiej i Rybim Rynku oraz ul. Pod Blankami, odradzamy wjazdu do ścisłego centrum Miasta.

Wybierając się na Wyspę Młyńską czy ul. Mostową, polecamy parkować na obrzeżach centrum, gdzie nie brakuje parkingów.
Dzięki temu unikniesz problemów z przejazdem i szukaniem miejsca do pozostawienia auta.
W weekend można też oczywiście skorzystać z bydgoskiej komunikacji.

Read more ...Warto skorzystać:
- parking wielopoziomowy przy ulicy Grudziądzkiej - jest podzielony na dwie strefy: Płatnego parkowania (SPP) oraz Park&Ride. W części SPP (Strefa Płatnego Parkowania) parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe.

- parking P&R przy rondzie Kujawski - pobrany bilet możesz wykorzystać (dla wszystkich pasażerów) jako bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w P&R wynosi tylko 3,80 zł za pierwszą godzinę. Parkując w tym miejscu możesz wybrać dalszy sposób podróży – pieszo lub tramwajem/autobusem. 
Przejazd tramwajem z ronda Kujawskiego do ronda Jagiellonów zajmuje zaledwie 4 minuty.

- parking SPP przy rondzie Bernardyńskim - w weekendy jest bezpłatny.

Więcej informacji dotyczących Steru na Bydgoszcz znajdziesz na oficjalnej stronie imprezy TUTAJ
Życzymy udanej zabawy.Read more ...Przebudowywany fragment trasy, położony jest od ul. Sybiraków do ul. Korfantego, przy nowych budynkach wielorodzinnych.
Wyposażymy go nie tylko w nową nawierzchnię ale też w przejścia dla pieszych i chodniki.
Zazieleni się również skwer przy ul. W. Korfantego.
Prace potrwają do jesieni i są realizowane etapami. Obecnie trwa pierwszy z nich.


Read more ...Roboty w ramach I etapu prowadzone są od ronda Matki Teresy z Kalkuty do ul. Romana Kaczmarczyka.
Prowadzone są prace ziemne i teletechniczne. Układane są też pierwsze krawężniki przy docelowej jezdni.

Objazd dla aut i wybranych linii autobusowych jest poprowadzony pobliskimi ulicami: Matki Teresy z Kalkuty - Trybowskiego - Jasiniecką.

Zakres wszystkich robót obejmuje przebudowę odcinka ul. Pod Skarpą od ul. Sybiraków do ul. W. Korfantego o łącznej długości około 700 metrów.
Zadanie obejmuje ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz chodnika, który powstanie po południowej stronie jezdni.
Pojawi się też peron autobusowy i oświetlenie.
Doświetlone zostaną również dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. W. Korfantego przy skrzyżowaniu z ul. Pod Skarpą oraz na skrzyżowaniu z ul. Frydrychowicza.
W ramach prowadzonych prac przewidujemy spory pakiet nasadzeń. Pojawi się 40 drzew (brzóz, sosen i świerków) i ponad 500 krzewów (pięciorników, dereni i kosodrzewin).

Read more ...Wykonawcą robót jest firma CZiLL Sp. z o.o.
Wartość zadania to ponad 4,4 mln zł
Zadanie będzie realizowane do jesieni bieżącego roku

Obecne prace to już jeden z ostatnich etapów przebudowy całego ciągu łączącego Fordon z Myślęcinkiem (ul. Zamczysko i Pod Skarpą).

Read more ...Elektryczne rozdzielnie to niezbędny element miejskiej infrastruktury. Znajdują się przy wielu bydgoskich ulicach.

Wprowadzamy pilotażowo rozwiązanie, które pozwoli je lepiej wkomponować w otoczenie.
Wykorzystamy w tym celu historyczne zdjęcia naszego Miasta.

Read more ...W sprawie skrzynek zasilająco-sterujących, które towarzyszą wielu miejskim inwestycjom, odbywały się w ostatnich miesiącach spotkania między innymi z udziałem m.in Plastyka Miasta oraz miejskich spółek. Wypracowaliśmy nowe rozwiązanie, które pilotażowo realizujemy na Bartodziejach.
Skrzynki, które muszą być łatwo dostępne, będziemy wyklejać historycznymi zdjęciami.

Read more ...Na początek grafika z historycznym zdjęciem osiedla umieszczona została na naszej skrzynce ITS w rejonie skrzyżowania ulic Kamiennej i Wyszyńskiego. Przedstawia ona okolice Balatonu w latach 70. XX wieku.

W najbliższych tygodniach sprawdzimy czy wybrany sposób nanoszenia grafik jest trwały i jak odbierana jest ta inicjatywa wśród mieszkańców.
Będzie to podstawa do zlecania kolejnych takich prac w innych punktach miasta oraz przy realizacji kolejnych inwestycji, które wiążą się z wbudowaniem rozdzielni i liczników w reprezentacyjnych miejscach.

Wcześniej w celu ukrycia dodatkowej infrastruktury sterująco-pomiarowej, stosowaliśmy też inne rozwiązania związane na przykład z zabudową z paneli lub zmianę kolorystyki skrzynek.

Read more ...Trasy Rowerowe Okolic Bydgoszczy (TROBy) to społeczny projekt, który ma aktywizować rowerzystów.
Na schemacie wymyślonym na podobieństwo tablicy zegara, umieszczono dwanaście rowerowych pętli, mających swój początek i koniec w naszym mieście.

To ciekawa propozycja dla wszystkich osób, biorących udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.


Od początku maja działa internetowa strona - Trasy Rowerowe Okolic Bydgoszczy - TUTAJ
Jej głównym motywem jest mapa z wyznaczonymi propozycjami dwunastu tras wokół Bydgoszczy – jak dwanaście godzin na tablicy zegara.
To społeczny projekt, który ma być inspiracją i promocją turystki rowerowej w naszym regionie.

Read more ...Bydgoszcz jak tarcza zegara
Trasy opisane na stronie są oznaczone na mapie różnymi kolorami, ponumerowane i kolejno ułożone wokół Bydgoszczy, tak jak godziny w zegarze. Wszystkie są pętlami rozpoczynającymi się i kończącymi w Bydgoszczy

Na trasach zaznaczone są różne punkty przydatne podczas wypraw rowerowych: atrakcje turystyczne, jeziora, restauracje, miejsca odpoczynku rowerzystów (MOR) i stacje PKP.

Read more ...Dodatkowo znajdziemy też miejsca na przystępne noclegi dla rowerzystów: kempingi, schroniska czy leśne strefy, w których można nocować.
Atrakcje na szlakach są sukcesywnie opisywane a strona jest cały czas w rozbudowie.

Partnerem tej rowerowej inicjatywy jest między innymi miasto Bydgoszcz.

Page 1 of 422