Chodniki naprawy
Kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg, w którym poszukujemy wykonawcy remontów chodników. W sukurs przyszli nam mieszkańcy, którzy część prac zaproponowali wykonać w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wiele remontów chodników przeprowadzimy w centrum. Odnowimy nawierzchnie dla pieszych m.in. na ulicy Markwarta od strony parku, Kruszwickiej z wyłączeniem odcinków już wyremontowanych, Zamoyskiego od ulicy 20 Stycznia do ulicy Paderewskiego, a także ulicy Pomorskiej od Cieszkowskiego, 20 Stycznia od ulicy Mickiewicza do Zamoyskiego.
Wyremontujemy także część chodników na Okolu i Wilczaku.
Ponadto, odcinkowe naprawy przeprowadzimy na duktach dla pieszych przy ulicach: Lubelskiej, Jasnej, Granicznej, Nakielskiej na wysokości ulicy Wrzesińskiej, a także ulic: Ułańskiej i Kraszewskiego.
Naprawimy schody przy Łuczniczce oraz ul. Pod Blankami.
Ekipy remontowe pojawią się również na chodnikach przy ulicach: Kleeberga, GOPR-u, Monte Cassino, Wojciechowskiego, Łęczyckiej Traugutta, Kossaka, 16 Pułku Ułanów Wlkp., Saperów, Kołobrzeskiej, Ujejskiego, Pelikanowej i Wielorybiej.
Już dzisiaj możemy powiedzieć, że z pewnością nie jest to lista ostateczna. W przypadku prowadzenia robót ziemnych przez właścicieli podziemnych sieci, spis może ulec rozszerzeniu.
Do powstania części chodników przyczynili się sami mieszkańcy, który zaproponowali realizację inwestycji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Warto przypomnieć, że tylko w minionym roku dzięki inicjatywie obywatelskiej, zostały przeprowadzone budowy i remonty chodników i ścieżek przy ulicach Morcinka, Krakowskiej oraz w sąsiedztwie Starego Kanału Bydgoskiego.
W ramach ciekawostki podamy, że w Bydgoszczy powierzchnia chodników, które znajdują się w naszym utrzymaniu wynosi ponad 1 700 000 metrów kwadratowych.