torowisko-2Rozszerzymy zamówienie na modernizację torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej.
Rada Miasta zdecydowała o niezbędnych zmianach w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej.

Prace budowlane realizowane będą w przyszłym roku i dzięki nim także Łęgnowo będzie obsługiwane nowoczesnymi niskopodłogowymi tramwajami.

Z początkiem roku podpisana została umowa o wartości 60 mln zł na modernizację ul. Toruńskiej od nowych mostów do zajezdni.
Zakres inwestycji obejmuje m.in. wymianę torowiska wraz z podbudową, słupów podtrzymujących sieć, oświetlenia. Modernizowane będą wszystkie przejazdy.

torowisko-1Dzięki tej inwestycji tramwaje szybciej i bezpieczniej przejadą przez kluczowy odcinek łączący bydgoską sieć z zajezdnią. W zakres inwestycji wejdzie też część drogowa zakładająca przede wszystkim wybudowanie po południowej stronie ulicy infrastruktury dla rowerzystów (z nawierzchniami bitumicznymi) oraz pieszych (z chodnikami z płyt betonowych). Na nowo budowane będą perony, które będą wyższe i ułatwią wygodniejsze wsiadanie do tramwajów.

W przetargu uwzględniona została możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne odcinki ul. Toruńskiej:
• od ul. Perłowej do ronda Toruńskiego (dodatkowy łączny koszt 7 mln zł)
• od zajezdni do pętli „Stomil". (dodatkowy łączny koszt 53 mln zł)

torowisko-3Rada Miasta na nadzwyczajnej sesji zaakceptowała zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Pozwolą one na uruchomienie środków na rozszerzenie zadania o wyżej wymienione odcinki. Przy okazji inwestycji tramwajowej powstaną również inne elementy drogowej infrastruktury, w tym ścieżki rowerowe i oświetlone przejścia.

Dzięki tej inwestycji, po zakończeniu prac, w roku 2026, cała trasa do Łęgnowa będzie mogła być obsługiwana przez nowoczesny tabor niskopodłogowy.
Obecnie realizujemy całkowitą wymianą starszych pojazdów na nowoczesne tramwaje.