obciazenie-1Trwają prace przy budowie mostu drogowego i tramwajowego nad Brdą.
Po wykonaniu dojazdu do obiektów, rozpoczęły się próby obciążeniowe.
Po ich pozytywnym zakończeniu, będzie można starać się o wymagane pozwolenia i przygotować do uruchomienia obu obiektów.

most-1-trakcjaNa całej długości mostu tramwajowego ułożone mamy torowisko i zamontowane słupy trakcyjne.
W ostatnim tygodniu wykonane zostały najazdy na most drogowy i tramwajowy od strony ul. Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego.
Na całej długości obiektu montowana była sieć trakcyjna. Pierwsze tramwaje mają przejechać po nowym moście jeszcze w tym roku.

most-3-trakcjaNa moście drogowym wykonane zostały chodniki, odpływy wody i ustawiono krawężniki. Ułożona została nawierzchnia na samej jezdni.
Kontynuowane były też prace na dojazdach do obiektu od strony południowej. Obecnie trwa zabezpieczenia chdoników żywicą i montaż balustrad.

Na południowej jezdni ul. Fordońskiej prowadzone są dalsze roboty kanalizacyjne.

obciazenie-2W piątek 22 września wykonane zostały próby obciążeniowe obu obiektów - mostu drogowego i tramwajowego.
Pozytywne wyniki przeprowadzonych testów, pozwolą wykonawcy ubiegać się o wymagane pozwolenia i udostępnić oba mosty dla ruchu.
O dalszych postępach robót informować będziemy na bieżąco na stronie internetowej i kontach społecznościowych ZDMiKP,

most-2-trakcjaInwestycja o wartości ponad 153 mln finansowana jest z wykorzystaniem środków unijnych (ponad 50 mln zł). W jej ramach powstają między innymi dwa mosty (drogowy i tramwajowy) oraz modernizowane są torowiska w rejonie ulic. Toruńskiej, Perłowej i Fordońskiej. 

Zakończenie wszystkich prac firma Trakcja SA planuje w I połowie przyszłego roku.