Aktualności

Czytaj więcej...Ruszają prace na kolejnym odcinku ul. Śniadeckich, gdzie na chodniku zastosujemy elegancki śródmiejski wzór z płytami układanymi w karo i kamiennymi opaskami. 
Niebawem ruszą też remeonty kolejnych bydgoskich chodników.

W tym roku remonty i przebudowy planujemy przeprowadzić w kilkudziesięciu miejscach Bydgoszczy.
Warto podkreślić, że wszystkie prace zaplanowaliśmy z uwzględnieniem inwestycji gestorów podziemnego uzbrojenia.

Czytaj więcej...W pierwszej kolejności pojawimy się na ul. Śniadeckich. Przebudujemy kolejny fragment chodnika na wysokości siedziby ADM (po obu stronach jezdni).
Początek prac planowany jest już w przyszłym tygodniu. 

Dalszy odcinek chodnika w kierunku ul. Gdańskiej będzie realizowany już po zakończeniu zaplanowanych prac przez miejskie wodociągi.

W trackie robót usuniemy asfaltową nawierzchnię, wymienimy podbudowę, a na nawierzchni zastosujemy nowy materiał rekomendowany przez Społeczną Radę ds. Estetyki: płyty układane w karo otoczone kamienną opaską.

Tego typu prace planujemy przeprowadzić w kolejnych punktach miasta, między innymi na ul. Królowej Jadwigi pomiędzy zrewitalizowaną ulicą Dworcową i nowym basenem Astoria. Zależy nam, by ta część Bydgoszczy nabrała równie eleganckiego charakteru co Stare Miasto.

Czytaj więcej...W tym roku wyremontowanych zostanie wiele innych chodników. Na liście znajduje się kilkadziesiąt odcinków. Warto podkreślić, że część prac zlecona została na podstawie zgłoszeń mieszkańców korzystających z aplikacji „Dbamy o Bydgoszcz".
Kilka nowych inwestycji chodnikowych wybrali też mieszkańcy w trakcie ostatniego głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Ważniejsze zadania remontowe:

• Powstańców Wielkopolskich
• S. Leszczyńskiego,
• Królowej Jadwigi,
• Garbary,
• Bielickiej,
• Jagiellońskiej,
• Toruńskiej
• L. Kaczyńskiego.
• J.J. Śniadeckich

Czytaj więcej...Za pomocą specjalnej maszyny rozpoczęliśmy walkę z gumami do żucia na chodnikach, które szpecącą przestrzeń Starego Rynku i okolicznych uliczek.
To miejsce, które zaskarbiło sobie szczególne względy mieszkańców i turystów.
W cieplejsze dni bydgoskie śródmieście wypełnia się ludźmi.


Niestety, wraz z dużą ilością odwiedzających wzrasta poziom zabrudzenia śladami po gumie do żucia, pogarszając estetykę tego miejsca.
Prawdziwą plagą są zadeptane gumy do żucia, przyklejone do płyt chodnikowych i historycznego bruku naszego Miasta.

Czytaj więcej...Na Bydgoskiej Starówce od godzin porannych trwa usuwanie tego typu zanieczyszczeń, za pomocą specjalnej maszyny, którą zakupiliśmy w ubiegłym roku.
Po chodnikach porusza się pracownik ZDMiKP z maszyną przypominającą wielki plecak z rurą od odkurzacza. Maszyna działa gorącą parą pod ciśnieniem i rozpuszcza gumy specjalnym, biodegradowalnym środkiem. Dodatkowo zabrudzone miejsce jest pocierane szczotką zamontowaną na końcu rury.

Gumy się częściowo rozpuszczają, większe fragmenty się granulują, a jej resztki są zbierane bez problemu podczas standardowego zamiatania chodników i ulic.
Obecnie pracujemy intensywnie w rejonie ulicy Mostowej.

Czytaj więcej...Przypominamy, że to już kolejne prace porządkowe w obrębie Śródmieścia.
W ostatnim czasie prowadziliśmy kompleksowe czyszczenie płyty Starego Rynku oraz pobliskich ulic.
Zamontowane  mamy też parasole zacieniające ogródki letnie, które pojawiły się w centrum miasta pod koniec kwietnia.

Czytaj więcej...Na budowie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego wykonana została cała płyta pomostu, dylatacje i odwodnienie obiektu.
Ułożone zostały też krawężniki oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Rozpoczęły się prace przy układaniu nawierzchni na jezdni.Czytaj więcej...W minionym tygodniu na obiekcie wykonany został cały ciąg pieszo-rowerowy. Zastosowana została tu nowość jaką jest fibrobeton, który zmniejsza niszczenie nawierzchni chodników i dróg rowerowych na mostach. Wykonana została też nawierzchnia na dojeździe do obiektu od strony kładki.

Obecnie układana jest pierwsza warstwa nawierzchni na docelowej jezdni.

Czytaj więcej...Wykonywane są zabezpieczenia obiektu od spodu, a z kostki brukowej wykonywane są chodniki stanowiące dojście do obiektu. Po ułożeniu nawierzchni na jezdni wykonany zostanie zjazd z obiektu od strony szpitala.

Montowane będą też balustrady oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych, wiadukt zostanie udostępniony kierowcom do ruchu pod koniec maja.

Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Wkrótce rozpoczną się remonty wielu bydgoskich chodników. Przygotowujemy się do podpisania umów z wykonawcami. Równocześnie budowane będą też zupełnie nowe odcinki chodników przy okazji rozbudowy bydgoskich ulic. Część zadań do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku remonty i przebudowy planujemy przeprowadzić w kilkudziesięciu miejscach Bydgoszczy.
Wszystkie prace zaplanowaliśmy z uwzględnieniem inwestycji gestorów podziemnego uzbrojenia. 
Zaplanowane prace przy chodnikach mają być prowadzone w ramach dwóch odrębnych zadań.
Obecnie dobiegają końca postępowania przetargowe.

W pierwszej kolejności ruszą prace przy remontach chodników, które mieszkańcy zgłosili przez aplikację Dbamy o Bydgoszcz. To jedna z najprostszych metod sygnalizowania wszelkich usterek związanych z miejską infrastrukturą. Prace będą prowadzone w kilkudziesięciu lokalizacjach. Planujemy rozpocząć je jeszcze w maju.
Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą.
Na ten cel zabezpieczyliśmy prawie 300 tys. złotych.

Nowe płytki zamiast spękanego asfaltu
Równocześnie planujemy prowadzić też remonty dłuższych odcinków chodników oraz schodów i dojść do przejść dla pieszych
Poznaliśmy już oferty 3 firm zainteresowanych realizacją tych prac. Wyceniły one wartość zamówienia na kwoty od 1 mln 300 tys. zł do prawie 1,5 mln zł.
Jeszcze w tym miesiącu planujemy wybrać najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę, na którą zabezpieczyliśmy 1,5 mln zł.

W jej ramach prowadzone będą prace w kilkudziesięciu miejscach - między innymi przy ulicach:
• Powstańców Wielkopolskich
• Nowodworskiej,
• S. Leszczyńskiego,
• Królowej Jadwigi,
• Garbary,
• Bielickiej
• Jagiellońskiej,
• Toruńskiej
• L. Kaczyńskiego.

Wykonawca, zgodnie z warunkami zamówienia w trakcie prac musi zabezpieczyć ciągłość ruchu pieszego i kołowego na remontowanych odcinkach.
Remonty i przebudowy zakończą się jesienią. 

Czytaj więcej...Dodatkowe zadanie dzięki BBO
Część inwestycji dla pieszych zrealizujemy też w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Do realizacji wybrane zostały m.in. projekty związane z rewitalizacją ulicy Piotra Skargi oraz wymianą chodników przy ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp.

Nowe inwestycje zawsze z chodnikiem
Szereg nowych ciągów pieszo-rowerowych powstanie też przy okazji dużych inwestycji drogowych. Piesi już korzystają z części nowej infrastruktury, która powstaje w ramach rewitalizacji Starego Fordonu. Szereg nowych chodników powstanie też wokół nowych mostów pomiędzy ulicą Fordońską i Toruńską oraz w obrębie ul. Perłowej. W ciąg pieszo-rowerowy wyposażona będzie też rozbudowywana ul. Smukalska oraz ul. Chemiczna.

Warto podkreślić, że także ulice osiedlowe utwardzane płytami ażurowymi zawsze wyposażamy w cześć dla pieszych wyłożoną betonową kostką.
Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

Strona 1 z 341