SYA00160Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 września zostanie otwarta dla ruchu ulica Żwirki i Wigury.

Na ulicy zostały już ułożone nowe warstwy bitumiczne podbudowy. Od dzisiaj tj. 28.08. są regulowane elementy żeliwne. Po zakończeniu prac regulacyjnych zostanie ułożona nowa, ostatnia warstwa wyremontowanej od podstaw nawierzchni jezdni – nazywana warstwą ścieralną. Roboty są przewidziane od piątku: 28.08. do niedzieli: 31.08. Trwają również prace przy układaniu nowej nawierzchni chodników z kostki betonowej, które zakończą się w niedzielę, 31 sierpnia.

 

fot. Ulica Brzozowa przed remontem

Po otwarciu dla ruchu ulicy Żwirki i Wigury - rozpoczniemy remont ulicy Brzozowej, która od 1 do 30 września zostanie zamknięta dla dla ruchu kołowego. Podobnie, jak w przypadku wyremontowanej ulicy Żwirki i Wigury, ulica Brzozowa również zostanie wyremontowana od podstaw. Zakres robót obejmie frezowanie starej nawierzchni bitumicznej, wymianę podbudowy jezdni, naprawę chodników, zatok autobusowych, wymianę krawężników, regulację urządzeń kanalizacji, ułożenie nowych warstw bitumicznych i wykonanie nowego oznakowania poziomego.


Kolejną remontowaną ulicą będzie ulica Stroma. Od 28.08. od godz. 18.00 przystąpimy do frezowania nawierzchni na całym odcinku jezdni - bez zamykania ulicy dla ruchu. Ruch będzie kierowany przez pracowników wykonujących prace drogowe. Następnie zostaną wyregulowane wpusty i studnie, a z poniedziałku 1, na wtorek 2 września zostanie ułożona pierwsza warstwa nowej nawierzchni jezdni – nazywana profilową. W dalszej kolejności będą prowadzone prace związane z wymianą i regulacją krawężników i naprawą chodników. Ostatnim etapem prac będzie ułożenie ostatniej warstwy nowej nawierzchni – nazywanej ścieralną i wykonanie oznakowania poziomego.
Zakończenie prac przewidywane jest na ostatni weekend września.