zmiany ikeaWykonawca przebudowy układu drogowego na potrzeby marketu Ikea – firma Betpol SA – planuje w nocy z 6 na 7 października 2014 r. oddanie do ruchu:

1) łącznicy z ulicy Rejewskiego na ul. Fordońską w prawo (w kierunku Centrum).
W dniu 7.10.2014 wszyscy klienci Auchan, Leroy Merlin, Decatlon jadący w kierunku Centrum miasta będą mogli również wyjeżdżać na ul. Fordońską. Z uwagi na zamknięty fragment skrzyżowania ulic Akademicka – Rejewskiego do dnia 10.10.2014 roku (przez Tramwaj Fordon) dojazd dla klientów CH Auchan z kierunku Fordonu (ul. Akademickiej) będzie do tego dnia odbywał się na dotychczasowych zasadach – przez ul. Jasiniecką.
W tym też dniu (07.10.2014) autobusy jadące w kierunku Centrum oraz w kierunku Fordonu powrócą na ul. Rejewskiego i będą korzystać wyłącznie z przystanków położonych na tej ulicy (nie będą kursować po terenie Auchan).

2) Łącznicy dla relacji prawoskrętnej z ul. Fordońskiej do budowanego sklepu Ikea, Family Parku umożliwiającej dojazd do ul. Łęowickiej
Od dnia 7. 10.2014 do 15.12. 2014 zamknięty zostanie wjazd w ul. Łowicką od strony ul. Fordońskiej. Dojazd do ul. Łowickiej z kierunku centrum odbywać się będzie poprzez nową łącznicę i rondo przy Family Parku. Dla relacji lewoskrętnej z ul. Fordońskiej (kierunek z Fordonu) wyznaczone zostaną dwa dojazdy:
- dla pojazdów o masie do 3,5 tony ulicą Inflancką i Pilicką
- dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony ulica Wyszogrodzką

W obszarze prowadzonych prac wprowadzone zostały lokalnie ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz zwężenia prawo i lewostronne jezdni.