Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dysponuje trzema zespołami składającymi się z równiarki i walcaZbliża się koniec sezonu równania dróg gruntowych. Równiarki i walce planowo będą się na nich pojawiać do końca października. Potem realizowane będą roboty interwencyjne.

W tym roku harmonogram robót utrzymaniowych na drogach gruntowych określono na okres od 1 kwietnia do 30 października, i objęto nim około 700 bydgoskich gruntówek. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dysponuje trzema zespołami składającymi się z równiarki i walca. Wszystkie pracują w trybie dwuzmianowym, i w tym roku kalendarzowym równały przynajmniej po pięć razy każdą ulicę objętą harmonogramem.


Miło jest nam poinformować, że taki system pracy wydatnie wpłynął na jakość bydgoskich gruntówek. Świadczy o tym liczba interwencji, jakie odbierają pracownicy wydziału utrzymania i ewidencji w ZDMiKP. Kiedy jeszcze w ubiegłym roku realizowali kilkanaście interwencji tygodniowo, tak od początku tego roku liczba zgłoszeń od mieszkańców spadła do kilku miesięcznie.


Mimo to akcja profilowania dróg gruntowych będzie trwała również po 30 października - właśnie w ramach robót interwencyjnych. Zainteresowanym nimi mieszkańcom przypominamy, że dokładny harmonogram robót można znaleźć na stronie internetowej ZDMiKP: www.zdmikp.bydgoszcz.pl (w sekcji „Równanie dróg"). Tam też każdy może śledzić pracę naszego sprzętu w czasie rzeczywistym. Natomiast zgłoszenia interwencyjne można składać w dni robocze, w godz. 7-15, u pracowników wydziału utrzymania i ewidencji, pod nr: 52 582 27 14 lub 582 27 15.