Tymczasowe wiadukty nad ul. Rejewskiego Na ul. Fordońskiej zakończył się montaż tymczasowych wiaduktów nad ulicą Rejewskiego. Od dziś (9 października) korzystają z nich już kierowcy. Konstrukcje umożliwiają rozbudowę istniejących wiaduktów w ciągu ul. Fordońskiej i całego węzła drogowego.

W szybkim tempie powstały też nowe łącznice pomiędzy ulicami Rejewskiego i Fordońską w północno-zachodniej części węzła oraz przy biurowcu byłego „Rometu”. Z nowych odcinków dróg korzystają już kierowcy. Ruch mimo dużego zakresu zmian odbywa się płynnie.

Ulica Rejewskiego rozbudowywana jest o drugą jezdnię. Zostanie ona również przedłużona do istniejącego już ronda pomiędzy ulicami Wiślaną i Łowicka. Będzie to jednocześnie główna droga dojazdowa do sklepu IKEA. Do wiosny w ciągu ulicy Fordońskiej mają powstać dwa nowe wiadukty o rozpiętości ponad 17 metrów i wysokości 4,5 metra. Prace nad rozbudową węzła finansuje firma IKEA.

Trwa też wznoszenie konstrukcji sklepu. W rejonie modernizowanego węzła rozbudowane zostaną także ścieżki rowerowe. Prace na węźle Fordońska Rejewskiego skoordynowane są z budową linii tramwajowej do Fordonu. Zakończenie budowy sklepu IKEA w Bydgoszczy planowane jest na drugą połowę 2015 roku. Bydgoski sklep powstaje na działce liczącej ok. 52 tys. m kw., a powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 30 tys. m kw. Powstanie budynek trzykondygnacyjny z parkingiem otwartym na poziomie przyziemia. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 1115 (511 miejsc na parkingu zewnętrznym i 604 miejsca na zadaszonym parkingu pod budynkiem).