ul. Ku Mlynom - 23.10.2014 r.Od listopada br. kierowcy będą mogli korzystać z wyremontowanej przeprawy na ulicy Ku Młynom. Most zyskuje brukowaną nawierzchnię i granitowe płyty chodnikowe.


Wcześniej wykonano szereg prac związanych ze wzmocnieniem konstrukcji. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż balustrad. Będą one wypełnione siatką ze stali nierdzewnej, aby swoim wyglądem nawiązywały do balustrad sąsiadującej kładki dla pieszych. Zakończenia remontu tego nastąpi jeszcze w październiku br.


Kilka dni później ruszy natomiast przebudowa mostu na jazie w ciągu ul. Tamka. Od 03.11.2014 r. będzie on zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego. Od tego czasu dojazd na Wyspę Młyńską będzie możliwy tylko od strony Starego Rynku, przez ul. Ku Młynom. Planowany termin zakończenia remontu tej przeprawy to 30.04.2015 r., ale przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wszystkie prace zakończą się w roku bieżącym.

Prace nad rewitalizacją Starego Miasta toczą się także w wielu innych punktach. Estetyczna kostka kamienna oraz granitowe płyty układane są między innymi na: ul. Niedźwiedzia, Farnej i Mostowej. Do przełomu listopada i grudnia potrwają natomiast prace na moście J. Sulimy-Kamińskiego, który również zyskuje efektowny wygląd nawiązujący do historii.