rower miejski

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2015r. funkcjonować zaczął Bydgoski Rower Aglomeracyjny. W ramach zadania powstało 31 stacji rowerowych, w których do dyspozycji będzie razem 310 jednośladów.


Regulamin użytkowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego znajduje się na stronie operatora https://www.bra.org.pl/ Strona zawiera także informacje, jak korzystać z systemu BRA. Żeby skorzystać z roweru aglomeracyjnego należy się zarejestrować na stronie www.bra.org.pl - zaakceptować regulamin i wpłać jednorazowo 10 zł. na Osobisty Rachunek Wypożyczającego. Po rejestracji na adres e-mail i SMS-em otrzymujemy Login i PIN. PIN można zmienić w zakładce Lista Kart w profilu użytkownika. Opłata za korzystanie z BRA jest pobierana automatycznie z Osobistego Rachunku Wypożyczającego za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online, a Osobisty Rachunek jest aktywny, jeżeli znajdują się na nim środki powyżej 10 złotych.
Rower możemy wypożyczyć w każdej wybranej stacji BRA postępując zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Wpisujemy numer zamka, przy, którym znajduje się rower. Na wyświetlaczu pojawi się też kod do linki zabezpieczającej, który trzeba zapamiętać na wypadek, chęci zablokowania roweru poza stacją. W przypadku zapomnienia kodu należy zadzwonić pod numer telefonu Infolinii: 52 523 28 00.
Oddając rower należy umieścić trzpień roweru, który jest pod bagażnikiem w otworze zamka. Żeby upewnić się, że rower jest prawidłowo zaparkowany, należy pociągnąć go w tył, jeśli nie wypnie się z zamka to znaczy, że jest zaparkowany prawidłowo, a rower został zwrócony poprawnie.
W przypadku braku miejsc w stacji, rower można przypiąć linką do innego roweru przy stacji. Wówczas musimy potwierdzić zdanie roweru.
Koszt wypożyczenia roweru:
do 20 minut 0 zł
do 60 minut 1 zł
do 120 minut 5 zł
do 180 minut 11 zł
Każda następna godzina +7 zł
Jednorazowa, bezzwrotna opłata inicjalna: 10 zł
W przypadku problemów z przeprowadzeniem dowolnej operacji przy stacji BRA, należy się skontaktować z operatorem infolinii pod numerem telefonu 52 523 28 00. Numer jest czynny przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę