Jana Pawła IIWkrótce ruszą pierwsze duże prace związane z remontami bydgoskich ulic. Otwarte zostały oferty w przetargu na odnowienie nawierzchni na Jana Pawła II, Nakielskiej i Mickiewicza. Prace zaplanowano na maj i czerwiec.


Prace będą kosztować co najmniej 3,08 mln zł. Na taką kwotę opiewa najtańsza oferta złożona w postępowaniu przetargowym. Najdroższa na kwotę 4,13 mln zł. W najbliższych dniach wszystkie oferty będą sprawdzane przez pracowników ZDMiKP, a następnie zawarta zostanie umowa z firmą, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę. Pod uwagę brany jest również okres przedłużenia gwarancji.
Pierwszy pakiet obejmuje wymianę nawierzchni o powierzchni około 30 tysięcy metrów kwadratowych. Najwięcej prac można spodziewać się na al. Jana Pawła II. Na zachodniej jezdni prace zaplanowano na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Glinki. Na jezdni południowej nawierzchnia zostanie wymieniona pomiędzy ulicami Glinki i Zdobywców Wału Pomorskiego.
Do remontu w pierwszej kolejności wytypowano też północną jezdnię ul. Mickiewicza (od pl. Weyssenhoffa do Gdańskiej) oraz odcinek ulicy Nakielskiej od ronda Grunwaldzkiego do Wrocławskiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Ułańską i Dolina. Zadanie będzie połączone z odnowieniem chodnika, co poprawi estetykę tego rejonu miasta. Na koniec, na jezdni, zostanie wymalowane trwałe oznakowanie poziome grubowarstwowe.

Warto wiedzieć
W ubiegłym roku na remonty nawierzchni ulic w Bydgoszczy drogowcy wydali 14 mln zł. Dzięki tym inwestycjom udało się wyremontować aż 20 ulic. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na tego typu zadania kwotę 15 mln złotych.