Remont ul. Bydgoskich Olimpijczyków

W ramach inwestycji zostanie przebudowany chodnik na całej długości od ulicy Kaliskiego do skrzyżowania z ulicą Igrzyskową.

Prace rozpoczną się od przebudowy urządzeń sieci wodno-kanalizacyjnej, energetycznej oraz teletechnicznej. Następnie zostanie wybudowana nowa kanalizacja deszczowa z systemem odwodnienia ulicznego. Na miejscu obecnej drogi, powstanie układ z wydzieloną, sześciometrową jezdnią oraz przylegającymi do niej po obu stronach chodnikami, każdy o szerokości dwóch metrów. Powstanie 95 miejsc postojowych, o zróżnicowanych wymiarach w tym dedykowanych dla osób niepełnosprawnych. Całość dopełni nowe oświetlenie uliczne i zmieniona organizacja ruchu drogowego.
Zadanie jest realizowane w trybie: "zaprojektuj i buduj". Oznacza to, że wybrany w przetargu wykonawca, przygotował projekt i uzyskał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Główne prace, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe zakończą się w styczniu 2016 roku. Wiosną zostaną wykonane nasadzenia roślin. Inwestycja będzie kosztowała 2,8 mln zł.