1. Bezpieczni w pobliżu budowy

Jak zadbać o własne bezpieczeństwo i dlaczego nie można wchodzić na plac budowy – dowiedziały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Staroszkolnej, podczas spotkania z wykonawcą robót związanych z budową Węzła Zachodniego.

20 października pracownicy firmy SKANSKA spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 45 (Zespół Szkół nr 6) przy ul. Staroszkolnej 12. Placówka znajduje się w pobliżu budowy Węzła Zachodniego. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod nazwą: „Bezpieczni w pobliżu budowy". W formie zabawy z pomocą m.in. Tomcia Brygadzisty, Zebry Drogowej i Kota, specjaliści ze SKANSKA wyjaśnili dzieciom, jakie znaki drogowe mogą napotkać w drodze do szkoły, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego nie powinny wchodzić na plac budowy. Podczas trzech spektakli, pierwszy o godzienie 09:00, drugi o 10:00 oraz ostatni, trzeci o 11:00, około 400 uczniów szkoły dowiedziało się, jak może zadbać o własne bezpieczeństwo, gdy w najbliższym otoczeniu prowadzona jest inwestycja drogowa.
Od 2008 r. SKANSKA uczy dzieci, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Spotkania organizowane są w szkołach podstawowych zlokalizowanych w pobliżu placów budów prowadzonych przez SKANSKA. W ciągu ośmiu lat specjaliści z firmy przeszkolili około 100 tysięcy dzieci.

2a. Bezpieczni w pobliżu budowy

2. Bezpieczni w pobliżu budowy