Bydgoski Rower Aglomeracyjny
01 marca Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczął drugi sezon funkcjonowania.

Stacje BRA są zlokalizowane w miejscach umożliwiających korzystanie z systemu, jak największej liczbie mieszkańców - głównie w centralnej części miasta. Stacje uzupełniają komunikację miejską. Zostały uruchomione w pobliżu węzłów przesiadkowych, skrzyżowań, przystanków tramwajowych i autobusowych. Obecnie z uwagi na uruchomienie linii tramwajowej do Fordonu i powstanie węzła przesiadkowego Bydgoszcz Wschód – przesunięta zostanie stacja BRA funkcjonująca przy pętli tramwajowej Wyścigowa. Zmiana też zajdzie na stacji - Skandynawska/IKEA. Stacja zostanie powiększona do 15 stanowisk.
Od 01 marca w całym mieście do dyspozycji rowerzystów są 364 jednoślady. W systemie jest już zarejestrowanych 28 tys. użytkowników. W minionym roku wypożyczyli rower aglomeracyjny 585 395 razy. Średnio w każdym miesiącu rowery z systemu BRA były wypożyczane 73 tys. razy. Dało to Bydgoszczy wysokie, trzecie miejsce w rankingu popularności systemów rowerów publicznych w kraju. Również trzecią lokatę, ale w skali europejskiej (za Dublinem i Barceloną), zajmuje Bydgoszcz w kategorii średniej liczby wypożyczeń pojedynczego roweru – każdy jednoślad w Bydgoszczy wypożyczany był średnio osiem razy dziennie.
Dzięki ogromnej popularności już w pierwszym roku funkcjonowania bydgoski rower aglomeracyjny został rozbudowany o dwie stacje komercyjne. Pierwsza powstała przy współudziale firmy Atos i jest zlokalizowana przy ul. Grunwaldzkiej. Druga – Skandynawska/IKEA – to efekt współpracy z IKEA. Stacja mieści się na parkingu należącym do sklepu. Operator w tej chwili prowadzi rozmowy z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi uruchomieniem stacji sponsorowanych.

Rower aglomeracyjny w liczbach:
37 – samoobsługowych i całodobowych stacji BRA,
20 – minut wynosi czas bezpłatnego korzystania z roweru,
364 - rowery do dyspozycji,
28 tys. - zarejestrowanych użytkowników,
585 395 - wypożyczeń w minionym roku,
3 miejsce w Polsce i w Europie,
najlepszy debiut roweru miejskiego w kraju.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA:

tel. 52 523 28 00 - czynny przez całą dobę
adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do odwiedzenia strony roweru aglomeracyjnego pod adresem:
https://www.bra.org.pl/