Remonty jezdni
Rozpoczynamy prace remontowe kolejnych nawierzchni bydgoskich ulic. W pierwszej kolejności zostanie wyremontowana ulica Nasypowa.

Ulica Nasypowa łączy ulicę Nakielską z Błoniem. Jej remont zaplanowaliśmy już w ubiegłym roku, ale ze względu na remont sieci, prowadzony przez Zakład Gazowniczy zaplanowane prace przesunęliśmy na ten rok. Wyremontowane zostaną również przyległe do ulicy chodniki. Po zakończeniu prac na jezdni zostanie wykonane nowe, grubowarstwowe oznakowanie poziome. Prace będziemy także kontynuowali  w Fordonie. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zostanie dokończona wymiana nawierzchni na ulicach, które znalazły się poza zakresem prac prowadzonych podczas budowy linii tramwajowej. Nowy asfalt zostanie ułożony na ulicach Korfantego (od Preisa do Twardzickiego) oraz Andersa (od Kleeberga do Kasztelańskiej). W marcu planujemy również ogłoszenie przetargu na kolejne zadania związane z przebudową nawierzchni ulic w Fordonie. Na ul. Piłsudskiego na odcinku od Taczaka do Altanowej kostkę betonową zastąpi nawierzchnia z asfaltobetonu. Przebudowana zostanie ulica Swobodna na odcinku od Wyzwolenia do Piłsudskiego. W pakiecie remontowym 2016 zaplanowaliśmy ulice Kaliskiego, Brzechwy i Skarżyńskiego. Na ulicach zostanie przeprowadzony remont zatok autobusowych oraz parkingowych. Prace, jak każdego roku będą prowadzone w godzinach wieczornych, żeby nie powodować utrudnień w ruchu. Na ostateczny zakres i terminy prac będą miały wpływ realizacje inwestycji gestorów sieci podziemnych.
W Fordonie zaplanowaliśmy także budowę nowych odcinków ulic między innymi Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasinieckiej. Pozwoli to na wygodny dojazd do osiedla Eskulapa. Na osiedlu Rupienica przebudowana zostanie ulica Wąbrzeska skracająca dojazd do wielu firm zlokalizowanych w rejonie ul. Cmentarnej. W projekcie budżetu na 2016 rok na remonty ulic zaplanowano 6,3 mln. zł. Z kolei na budowę ulicy Matki Teresy z Kalkuty zarezerwowano blisko 8 mln. zł. Budowa ul. Wąbrzeskiej pochłonie 3,5 mln. złotych.