ECC
ECC to cykliczna zabawa promująca podróże rowerem. Trwa od 01 do 31 maja i polega na rywalizacji miast europejskich. W konkursie wygrywa miasto, którego Mieszkańcy „wykręcą" najwięcej kilometrów. Rywalizacja jest otwarta dla każdej osoby poruszającej się rowerem po mieście.

Inauguracyjny przejazd zaplanowano w niedzielę (01 maja) o godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie drużyn do poszczególnych kategorii na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Każdy uczestnik rejestruje się na stronie: www.cyclingchallenge.eu/pl a następnie pobiera darmową aplikację na smartfona: „Cycling365". Aplikacja „Cycling365" służy do pomiaru liczby kilometrów przejechanych na rowerze i jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne, tj. Android, Apple-IOS, Windows Phone.
  2. Podczas rejestracji, poza podaniem swoich danych, wybiera się swoje miasto (Bydgoszcz). Dodatkowo można wybrać jedną z drużyn (pogrupowane w kategoriach: firmy, szkoły, inne), co umożliwia dodatkową rywalizację pomiędzy drużynami w mieście.
  3. Przy pomocy aplikacji należy rejestrować wszystkie przejazdy rowerowe w maju. Kwalifikowane będą przejazdy o dowolnym charakterze: do pracy, do sklepu, rekreacyjne. Aplikację trzeba ręcznie uruchamiać i zatrzymywać rejestrując przejazd. Nie będą sumowane (wliczane do podróży) przejazdy ze średnią prędkością powyżej 30 km/h i maksymalną (w danej chwili) powyżej 45 km/h oraz na dystansach dłuższych niż 35 km.
  4. Osoby, które nie posiadają smartfonów, mogą również uczestniczyć w rywalizacji,a przejechane na rowerze kilometry wpisywać na swoje konto na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl

UWAGA – w ciągu jednego dnia można ręcznie zarejestrować maksymalnie 6 przejazdów. Prosimy nie czekać do końca maja, lecz na bieżąco rejestrować dzienne podróże. Nie trzeba koniecznie wprowadzać tego samego dnia przejazdów, można np. na koniec tygodnia wprowadzić podróże z poszczególnych dni (lecz nie więcej niż 6 jednego dnia).

WAŻNE INFORMACJE:

  • adres e-mailowy, na który należy zgłaszać drużyny do poszczególnych kategorii (firmy, szkoły, inne) to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • w przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 52 582 27 35 lub 71,
  • w ECC2016 jeździmy Wszyscy od 01 do 31 maja,
  • wyniki będą udostępniane online i aktualizowane w czasie rzeczywistym na stronie internetowej ECC przez cały okres rywalizacji,
  • więcej informacji na temat idei i zasad konkursu znajduje się pod adresem: http://cyclingchallenge.eu/pl
  • dla aktywnych uczestników czekają atrakcyjne nagrody!!!

Przypomnijmy w minionym sezonie rowerowym zajęliśmy, korzystając tylko z roweru miejskiego trzecie miejsce w Europie ! Dzisiaj mamy szansę na pierwsze.