PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016Uprzejmie informujemy, że na czas trwania imprezy pn. „PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016" w dniu 22 maja 2016 roku w godz. od 8.30 do 13.30 planowane jest wprowadzanie zmian w obowiązującej organizacji ruchu na ul. Gdańskiej (od ul. Jeździeckiej do ul. Kamiennej), ul. Armii Krajowej (od ul. Zamczysko do ul. Wyszyńskiego), ul. Wyszyńskiego (od ul. Armii Krajowej do ul. Kamiennej), ul. Zamczysko (od ul. Gdańskiej do ul. Armii Krajowej), ul. Kamiennej (od ul. Wyszyńskiego do ul. Gdańskiej).

Planowane zmiany przedstawiają się następująco:

  1. Całkowite, czasowe zamknięcie ulic przez służby porządkowe tj. Policję i Straż Miejską na czas trwania zawodów będzie miało miejsce na ul. Gdańskiej (od ul. Zamczysko do ul. Kamiennej) i ul. Zamczysko (od ul. Gdańskiej do ul. Armii Krajowej).
  2. Wyłączenie z ruchu części jezdni będzie miało miejsce na ul. Kamiennej(północna strona jezdni w kierunku ul. Gdańskiej, w kierunku przeciwnym przejazd będzie możliwy), ul. Armii Krajowej (jezdnia zachodnia od ul. Zamczysko do ul. Wyszyńskiego, pojazdy jadące w kierunku centrum zostaną skierowane na sąsiednią jezdnię, która stanie się dwukierunkowa), ul. Wyszyńskiego (jezdnia zachodnia skrajny pas ruchu od wiaduktu do ul. Kamiennej, przejazd w kierunku centrum po ponownym skierowaniu z jezdni wschodniej na jezdnię zachodnią w rejonie wiaduktu kolejowego będzie prowadzony dalej jednym pasem ruchu), ul. Gdańskiej (ulica na odcinku od ul. Jeździeckiej do ul. Konnej będzie dostępna wyłącznie dla mieszkańców ul. Mrągowskiej, ul. Dąbskiej oraz kierujących się na parkingi Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego, Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku oraz placówek hotelowych i gastronomicznych przy ul. Konnej).

Dodatkowo w dniu poprzedzającym imprezę od godz. 17.00 na ul. Gdańskiej (od ul. Czerkaskiej do ul. Kamiennej) zostaną wprowadzone zakazy zatrzymywania się, które będą obowiązywały do czasu zakończenia biegu.

W dniu zawodów wyjazd z parkingów zlokalizowanych przy siedzibie LPKiW i ogródkach działkowych na ul. Gdańskiej i ul. Sądeckiej nie będzie możliwy.
Korzystanie z bram wjazdowych na tereny działkowe od strony ul. Zamczysko również stanie się niemożliwe.

Informacje dodatkowe: Czasowe zmiany w komunikacji miejskiej


Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu. Za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy.