ECC 2016
W sobotę 21 maja wspólnie "kręciliśmy" w ramach European Cycling Challenge. Łącznie Bydgoszcz ma na swoim koncie ponad 100 tysięcy przejechanych kilometrów. Rywalizacja trwa do końca maja.

W sobotę ponad 250 osób wyruszyło z Myślęcinka w 30-kilometrową trasę wokół Bydgoszczy. Rowerzyści dojechali m.in. do Fordonu, Kapuścisk, Wzgórza Wolności, Śródmieścia. Tempo było umiarkowane, dostosowane do wszystkich uczestników ECC. Rowerzyści mogli dołączyć do przejazdu w dowolnym miejscu trasy.
Uczestnicy rowerowego spotkania jechali z zainstalowaną na swoich smartfonach aplikacją Cycling365. Dzięki niej, każdy przejechany kilometr został doliczony do osiągnięć Bydgoszczy w ramach European Cycling Challenge 2016. Bydgoszcz bierze udział w rywalizacji europejskich miast od początku maja. Obecnie zajmujemy 6. miejsce i jesteśmy najlepszym debiutantem.
Namawiamy wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacji, a więcej szczegółów znajduje się pod adresem: http://zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/aktualnosci-2/aktualnosci-drogi/3371-dolacz-do-zespolu-i-pomoz-bydgoszczy-zajac-najlepsze-miejsce-w-european-cycling-challenge-2016