Akcja zima 2016 2017
Pierwsze sypanie bydgoskich nawierzchni jezdni już za nami. Niskie temperatury w nocy oraz opadająca, gęsta mgła, zmusiły nas do otwarcia sezonu zimowego 2016/2017.

Do dyspozycji mamy 20 pługopiaskarek oraz cztery pługi śnieżne. Sprzęt, jak również sól drogową zabezpieczyły dwie firmy specjalistyczne, które będą się zajmowały utrzymaniem bydgoskich jezdni zimą. Sześć firm zajmie się odśnieżaniem chodników, przystanków komunikacji miejskiej schodów torowisk i zwrotnic tramwajowych oraz Stefy Płatnego Parkowania. Do akcji, podobnie, jak w minionym roku wykorzystujemy 10 stacji meteo, które są zainstalowane w całym mieście w ramach Inteligentnych Systemów Transportowych. Informacje o panujących warunkach pogodowych będą wyświetlane na 32 tablicach VMS.
W pierwszej kolejności zimowego utrzymania są trasy, po których jeździ komunikacja miejska. Zjazdy, podjazdy, mosty. W tym samym czasie ręcznie i z wykorzystaniem mikro-pługów będą odśnieżane przystanki komunikacji miejskiej, chodniki, schody, główne szlaki ścieżek rowerowych. Zimowym utrzymaniem objętych jest łącznie 320 kilometrów ulic i kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych chodników.
Warto dodać, że ilość pługopiaskarek z 20 może być w każdej chwili zwiększona do liczby umożliwiającej skuteczne odśnieżanie. Podobnie w przypadku liczby osób, które są zadysponowane do ręcznego utrzymania chodników, schodów i placów publicznych.
Zwyczajowo nasi pracownicy pełnią dyżury telefoniczne pod dwoma numerami telefonów: 582 27 14 oraz 582 27 15.
Jak każdego roku prosimy Kierowców, żeby w miarę możliwości przepuszczali pługopiaskarki na skrzyżowaniach, rondach, ulicach. Sprzęt jest skuteczny tylko wówczas, jak znajduje się w ruchu. Operatorzy pracują dla nas, dla naszego bezpieczeństwa i komfortu podróży, pamiętajmy o tym widząc pługopiaskarkę w ruchu ulicznym.