Osol-1Zmieniła się organizacja ruchu na odnowionych alejach Ossolińskich.
Po rewitalizacji traktów spacerowych i remoncie nawierzchni, wymalowaliśmy dodatkowe pasy dla rowerzystów.
Teraz prowadzimy prace, które usprawnią ruch pieszych na tym obszarze.


osol2W maju bieżącego roku zakończył się remont spacerowego deptaku znajdującego się na reprezentacyjnej ulicy Śródmieścia, gdzie od 2002 roku sadzone są pamiątkowe dęby.
W ramach modernizacji wymieniony został trakt spacerowy.Zastosowano całkowicie przyjazną dla środowiska nawierzchnię mineralną.
Na ścieżkach ułożone zostały obrzeża z granitowej kostki.


osol3Przebudowane zostało też skrzyżowanie, które dzieli aleję. Na całym terenie zamontowane zostały stylowe ławki i donice z kwiatami.
Prace kosztowały prawie pół miliona złotych.

Po wykonaniu powyższych prac na całej ulicy przeprowadziliśmy remont nawierzchni.


osol5Zmiany przyjazne rowerzystom
Na wniosek bydgoskich rowerzystów wprowadziliśmy też duże zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu. 
Zlikwidowaliśmy jeden pas ruchu dla samochodów. Miejsca postojowe zostały przeniesione z chodników na jezdnie.
W obu kierunkach utworzone zostały odrębne pasy dla rowerzystów, a w obrębie skrzyżowań pojawiła się czerwona nawierzchnia.

osol6Wjazd na pasy rowerowe został dodatkowo zabezpieczony wyspami. Dla rowerzystów skręcających w lewo w ul. Kopernika i Szymanowskiego wprowadzono śluzy rowerowe.
Takie działania pozwolą zachować bezpieczeństwo i poinformują kierowców o rowerzystach poruszających się po drodze.osol89Dalsze zmiany na Ossolińskich
Wprowadzenie powyższych zmian (pasy rowerowe, przesunięcie przystanku autobusowego, zwężenie jezdni) wymusiło przesunięcie przejścia dla pieszych bliżej ronda Weyssenhoffa. Właśnie rozpoczęły się prace, które wydłużą centralny deptak o 12 metrów w stronę ronda, gdzie powstanie nowe przejście.

Dotychczasowa "zebra" będzie fukcjonowa w tym miejscu, do czasu zakończenia robót.
Przy sprzyjających warunkach pogodowych, prace w tym miejscu potrwają około 3 tygodnie. 
Nie beda one jednak ingerowały we wcześniej wykonany zekres robót.
Wszystkie zmiany będą nieątpliwie korzystne zarówno dla pieszych, rowerzystów, kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. 

Więcej zmian na lepsze
Kończy się również przebudowa placu przed "botanikiem". Jezdnie przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i J. Niemcewicza zostały przewężone, a chodniki zyskały nowe nawierzchnie. Powstanie tam pierwszy tak zwany parklet – miejsce dedykowane pieszym wygospodarowane z jezdni. Wkrótce na skwerze rozpocznie się nasadzanie roślin i ustawianie ławek. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w trakcie głosowania na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.