W związku z budową osiedla mieszkaniowego, przeprowadzona zostanie rewitalizacja nawierzchni chodnika wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi. W tym tygodniu rozpoczyna się też przebudowa chodnika na ul. Śniadeckich. Płyty nawierzchni będą układane w karo i otoczone kamienną opaską.

Nowy chodnik przy moście i basenie
W ramach budowy nowego osiedla mieszkaniowego od dziś (23.05.) na ul. Królowej Jadwigi od ul. Naruszewicza do mostu wprowadzone zostanie nowe oznakowanie, a przejście dla pieszych zostanie przesunięte w kierunku ulicy Garbary.
Prace nad budową chodnika obejmują wymianę obecnej nawierzchni na nową, w technologii analogicznej jak stosowana na terenie Starego Miasta tj. poprzez zastosowanie płytek betonowych, układanych skośnie (we wzór karo) z infułami oraz boczną opaską z drobnowymiarowej kostki kamiennej.

Prace prowadzone przez dewelopera na tym odcinku zajmą łącznie ok 20 miesięcy. Planowane oddanie ciągów pieszych przewidziane jest w I kwartale przyszłego roku.

Jeżeli ruch pieszy będzie odbywał się płynnie, to w tym roku planujemy przeprowadzić jeszcze remont dalszego odcinka chodnika przy ul. Królowej Jadwigi w kierunku ulicy Dworcowej (po obu stornach ulicy).

remo-cho-1Nowy chodnik też na ul. Śniadeckich 
Na chodniku przy siedzibie ADM (po obu stronach jezdni) zastosujemy elegancki śródmiejski wzór z płytami układanymi w karo i kamiennymi opaskami. 

Od wtorku 24 maja wprowadzony zostanie odcinkowy zakaz parkowania od strony północnej a piesi będą mogli korzystać z chodnika po jednej stronie ulicy.
Prace potrwają około dwóch tygodni.