Wzatoka-1 poniedziałek (3 października) udostępniliśmy do ruchu przebudowaną zatokę na rondzie Jagiellonów przy ul. Bernardyńskiej. To kolejne miejsce w ścisłym centrum, które przebudowaliśmy z myślą o wygodzie pieszych i pasażerów oraz z dużą dbałością o estetykę miejskiej przestrzeni.
Przygotowywane są już kolejne inwestycje obejmujące modernizacje chodników i placów na terenie Śródmieścia.

Prace przy remoncie zatoki autobusowej objęły nie tylko wzmocnienie konstrukcji pod nową zatokę i ułożenie trwałej kamiennej kostki. Wysokość peronu została podniesiona co dodatkowo ułatwia wsiadanie i wysiadanie z autobusów. Odnowiliśmy też przystankowe wiaty. W punktach orientacyjnych wbudowaliśmy elementy ryflowane ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym lub słabowidzącym.

zatoka-3Zakres zadanie objął również wymianę krawężników i nawierzchni peronu przystankowego wraz z dojściem do przejścia podziemnego oraz w kierunku ul. Stary Port. Zastosowaliśmy sprawdzony już w kilku innych punktach miasta wzór układania chodnikowych płyt w karo (m.in. na ul. Cieszkowskiego, Śniadeckich i Pomorskiej).
Prace kosztowały 700 tysięcy złotych.

W związku z uruchomieniem zatoki autobusowej zlikwidowane zostały 2 przystanki tymczasowe (za mostem przy skręcie w ul. Świętego Floriana oraz przystanek przy ul. 3 maja na buspasie). Linie autobusowe nr 51,52, 55, 58, 59, 60, 61,64, 80, 99 oraz wszystkie linie nocne - zatrzymywać się już będą w zatoce przy ul. Bernardyńskiej.

zatoka-2W podobnym stylu podczas rozbudowy ulicy Kujawskiej przebudowane zostały chodniki przy południowej części ulicy Bernardyńskiej oraz na Zbożowym Rynku.
Ta część ulicy Bernardyńskiej znajduje się na terenie objętym parkiem kulturowym i zwracamy szczególną uwagę na jej estetykę.

Równocześnie przygotowywane są kolejne inwestycje związane z rewitalizacją Salonu Bydgoszczy.
Estetycznego charakteru nabrać ma między innymi przyległy do ul. Bernardyńskiej plac Kościeleckich. Trwają przygotowania do powtórzenia przetargu. Przy pierwszym postępowaniu oferty firm były trzykrotnie wyższe od środków na zamówienie, które w 95% miało być finansowane w oparciu o środki centralne. W najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie przetargu na rewitalizację Rybiego Rynku, który również zamieni się w przestrzeń dedykowaną przede wszystkim pieszym.Miasto dysponuje też pozwoleniem na rewitalizację placu Wolności.